Wartales  (PC) - okladka

Wartales (PC)

Premiera:
12 kwietnia 2023
Premiera PL:
12 kwietnia 2023
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Wartales (PC)
Kawira @ 09:23 20.05.2022
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Wartales to mieszanina gry strategicznej oraz elementów RPG, której akcja osadzona jest w mrocznym świecie fantasy. Za projekt odpowiada niezależne studio Shiro Games mające na swoim koncie takie produkcje jak Evoland, Dune: Spice Wars czy Northgard.

W Wartales prowadzimy grupę najemników, którzy zajmują się tzw. brudną robotą dla lokalnych możnych upadłego Imperium Edoran - niegdyś postrach kontynentu i najpotężniejsza frakcja, a dziś zdziesiątkowana i podupadła z powodu tajemniczej zarazy. Plaga ta powoduje niezaspokajalny głód mięsa prowadzący ostatecznie to utraty zmysłów.

Rozgrywka Wartales to strategia z elementami RPG, gdzie akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego kamery. Wraz z zespołem najemników (rozbudowywanym w trakcie postępów kampanii) przemierzamy otwarty świat, zdobywając nowe zadania i walcząc z nieprzyjaźnie nastawionymi przeciwnikami. Naszym zadaniem jest przemierzanie kolejnych miejsc w poszukiwaniu kontraktów zapewniających dochód i pozwalających utrzymać kompanię najemników. Musimy także rekrutować nowych żołnierzy oraz odpowiednio ich wyposażyć. Oprócz zakupu nowego sprzętu możemy także skorzystać z rozbudowanego craftingu, by samemu stworzyć przedmioty potrzebne do walki. Same starcia prowadzone są w systemie turowym. Towarzysze broni, którzy przeżyli wystarczająco długo zdobędą nowe umiejętności pozwalające pokonać groźniejszych przeciwników. Istotnym elementem jest także rozbudowa obozowiska, gdzie wojownicy odpoczywają po ciężkim dniu.

Wartales 1 grudnia 2021 roku trafiło do programu Steam Early Access.

Wymagania: Twórcy gry Wartales ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Wartales (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?