Horizon: Call of the Mountain (PS5) - okladka

Horizon: Call of the Mountain (PS5)

Premiera:
22 lutego 2023
Premiera PL:
22 lutego 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Horizon: Call of the Mountain (PS5)
Kawira @ 11:17 30.12.2022
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 9h 0min

+ czaswięcej

Horizon: Call of the Mountain to spin-off popularnej serii przygodowych gier akcji Horizon stworzony z myślą o wirtualnej rzeczywistości - konkretniej to urządzeniu PlayStation VR2 dostępnym z konsolą PlayStation 5. Studio Guerilla Games tym razem tylko nadzorowało prace nad grą, zaś projektem zajął się zespół Firesprite mający na swoim koncie jedynie The Persistence.

Fabuła Horizon: Call of the Mountain tym razem osadza gracza w roli nie Aloy, głównej bohaterki dwóch poprzednich odsłon tej marki, lecz zupełnie nowego bohatera - Ryasa, byłego wojownika Shadow Carja. Naszym zadaniem jest odkrycie poważnego zagrożenie dla Sundom, jego rodzinnej krainy.

Rozgrywka Horizon: Call of the Mountain nie różni się od tego, co mogliśmy zobaczyć w np. Horizon II: Forbidden West. Tytuł reprezentuje gatunek przygodowych gier akcji z elementami RPG, gdzie główne role grają efektowny i dynamiczny gameplay oraz walka z dużo większymi przeciwnikami. Tym razem jednak, w przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, wydarzenia obserwujemy z perspektywy oczu postaci, czyli FPP.

Screeny z Horizon: Call of the Mountain (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   14:11, 26.03.2023
Widoki są piękne, a muzyka świetna i przyjemna dla ucha zwłaszcza ta, która towarzyszy wspinaczką. Myślałem, że to wspinanie po czasie będzie uciążliwe, ale dla mnie do samego końca było przyjemnym doznaniem, walka faktycznie jest za prosta, a brak craftingu daje często o sobie znać, a szkoda, bo składnie narzędzi do wspinaczki było całkiem przyjemne, tak samo strzał Szczęśliwy