Premiery gier w lutym 2023


Materdea @ 11:56 02.02.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

W lutym 2023 roku wraca seria Company of Heroes (pod postacią pełnoprawnej "trójki"), Harry Potter dostaje, bodajże pierwszą tak rozbudowaną i wysokobudżetową, produkcję (Hogwarts Legacy), a Electronic Arts wydaje konkurenta dla marki Monster Hunter (Wild Hearts). A to tylko trzy z kilku naprawdę ciekawych i wartych uwagi premier!

Luty zapowiada się naprawdę ekscytująco! Styczeń skutecznie rozgrzał, a teraz, ten drugi miesiąc w roku, powinien podtrzymać temperaturę - oby do nadejścia wiosny (praying emoji). Zobaczcie: duży, naprawdę mocny medialnie tytuł z uniwersum Harry’ego Pottera (Hogwarts Legacy), kolejna część cenionej serii RTS-ów (Company of Heroes 3), a nawet gra w stylu Monster Hunter (Wild Hearts) - i to od Electronic Arts! Przekrój znów jest dość szeroki.

Deliver Us Mars - 2 lutego

PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5


Deliver Us Mars to niejako kontynuacja Deliver Us the Moon - przygodówki z elementami akcji, której wydarzenia rozgrywają się na tytułowym Marsie. Ponownie pierwsze skrzypce grają eksploracja i rozwiązywanie zagadek środowiskowych, a pomocne podczas naszej misji są towarzyszący nam robot oraz uniwersalne narzędzie, które możemy modyfikować w trakcie zabawy.

Deliver Us Mars osadza gracza w roli astronautki Kathy Johanson. Jest 10 lat po zakończeniu misji Fortuna (na Księżyc), a ludzkość stoi na skraju zagłady. Po odebraniu tajemniczej, wysłanej z Marsa prośby o pomoc, najmłodsza astronautka na Ziemi - nasza protagonistka - dołącza do załogi Zephyra i wyrusza na ostatnią misję tego statku. Ma ona polegać na odzyskaniu skradzionych przez tajemniczą organizację Outward statków kolonii ARKA i zapewnieniu tym samym przetrwania rasie ludzkiej.

Hogwarts Legacy - 10 lutego

PC, Xbox Series X|S, PlayStation 5;

Xbox One, PlayStation 4 - 10 kwietnia;

Switch - 25 lipca


Po kilku opóźnieniach, Hogwarts Legacy wreszcie trafi na rynek - Potteromaniacy niczym mesjasza wypatrywali produkcji Avalanche Software, która miała być idealnym dopełnieniem ich ulubionego uniwersum. Po kasowych filmach brakowało tylko porządnej i rozbudowanej gry wideo.

Hogwarts Legacy nie stawia na żadną ikoniczną z postaci, a w roli bohatera osadza własnoręcznie wykreowanego adepta sztuki magicznej. Akcja przenosi nas do XIX-wiecznej szkoły magii, na długo przed wydarzeniami z książki. Nasz protagonista okazuje się być kluczem do odnalezienia antycznego sekretu, a przy tym mającym potencjał na opanowanie starożytnej magii - podejmujemy żmudny proces nauki, jednocześnie przeplatany dużo ciekawszymi wydarzeniami.

Gameplay to typowa przygodówka akcji z okazjonalnymi elementami RPG - do dyspozycji dostajemy otwarty świat (z korytarzowymi niekiedy lokacjami), a głównym zadaniem jest realizowanie kolejnych zlecanych misji i odkrywanie fabularnych meandrów. Jako że nasza postać jest uczniem, musimy nadal w odpowiednich godzinach pojawić się na zajęciach z różnych dziedzin magii. Z czasem rozwijamy bohatera odblokowując nowe zaklęcia czy lokacje, a do walki służą nam poznane zaklęcia.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   22:30, 02.02.2023
Cytat: logan23
Reszta jest wielkim rozczarowaniem, NP COH 3.

Dlaczego? Co tam nie tak? O rany , jak dawno nie grałam w żadną strategię. Chyba nie lubię rozkazywać.
0 kudosshuwar   @   08:05, 03.02.2023
Atomic Heart... Droga redakcjo... mogliście ten tytuł przemilczeć, z szacunku dla naszego sąsiada i tego bestialstwa, które się dzieje za naszymi drzwiami.
0 kudosBarbarella.   @   08:27, 03.02.2023
No to ja za to przemilczam. Uśmiech

Edit :
Shuwar już poszedł? Uff. To teraz mogę kupić ten Atomic Heart. Uśmiech No fakt że agent KGB jest bohaterem ale nie najeżdża przecież na żadnych nacjonalistów.
3 kudosMaterdea   @   08:57, 03.02.2023
Cytat: shuwar
Atomic Heart... Droga redakcjo... mogliście ten tytuł przemilczeć, z szacunku dla naszego sąsiada i tego bestialstwa, które się dzieje za naszymi drzwiami.
Zestawienie jest akurat zawsze mojego autorstwa i nikt nie wpływa na to, czy coś wypadnie, czy nie, więc jeśli są żale i zażalenia - to tylko do mnie. Dla szerszego kontekstu cały pierwszy akapit poświęciłem niejasnych powiązań studia Mundfish i ogólnej sytuacji wokół premiery. Nie udaję, że gra nie istnieje - a to, czy zagracie ("za darmo" z Game Passa), czy kupicie, to już tylko Wasza sprawa, ja nie będę nikogo osądzał.
1 kudosDirian   @   14:56, 03.02.2023
Cytat: shuwar
Atomic Heart... Droga redakcjo... mogliście ten tytuł przemilczeć, z szacunku dla naszego sąsiada i tego bestialstwa, które się dzieje za naszymi drzwiami.


Przemilczenie tematu to zawsze jest najgorsza możliwa rzecz. Uświadamianie o rzekomym pochodzeniu gry - tak jak to zrobił Mateusz w opisie gry - to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
0 kudoslogan23   @   15:40, 03.02.2023
Cytat: Barbarella.
Dlaczego? Co tam nie tak? O rany , jak dawno nie grałam w żadną strategię. Chyba nie lubię rozkazywać.

Przeglądałem filmik z tego artykułu flaga, 3 rzeczy zastąpiona nie wiadomo czym i żołnierze atakujący plaże, w którym momencie ciągnęli nogi po ziemi, jak przyklejone do podłoża.
0 kudosBarbarella.   @   16:09, 03.02.2023
Oj Logan . To drobiazgi. Flagę III Rzeszy możesz sobie wyobrazić. Uśmiech Mnie filmik zachęcił do grania i posyłania mięsa armatniego do boju. Szczęśliwy
0 kudoslogan23   @   16:22, 03.02.2023
Cytat: Barbarella.
Oj Logan . To drobiazgi. Flagę III Rzeszy możesz sobie wyobrazić. Uśmiech Mnie filmik zachęcił do grania i posyłania mięsa armatniego do boju.

Wybija mnie to z rozgrywki, wolę żeby gry były wierne historycznie.
1 kudosBarbarella.   @   10:44, 04.02.2023
No cóż. Polityczna poprawność rządzi, chcą tę grę w Niemczech też sprzedawać. Ale jeżeli twórcy zostawili otwartą furtkę dla moderów to ci przywrócą reaiia historyczne i będziesz mógł tłuc faszystów. Uśmiech
0 kudoslogan23   @   18:10, 04.02.2023
Cytat: Barbarella.
No cóż. Polityczna poprawność rządzi, chcą tę grę w Niemczech też sprzedawać. Ale jeżeli twórcy zostawili otwartą furtkę dla moderów to ci przywrócą reaiia historyczne i będziesz mógł tłuc faszystów.

Można zawsze dodać funkcje wyłączenia flagi, a kto chce sobie ją włączy.
0 kudosBarbarella.   @   20:18, 04.02.2023
Coś mi mówi że pierwszą flagą którą bym wyłączyła byłaby flaga amerykańska. Zadziorny Jestem niepoprawna politycznie. Niewinny
2 kudosshuwar   @   16:37, 05.02.2023
Cytat: Dirian
Przemilczenie tematu to zawsze jest najgorsza możliwa rzecz. Uświadamianie o rzekomym pochodzeniu gry - tak jak to zrobił Mateusz w opisie gry - to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
W sumie bardzo słuszna uwaga. Bez tej informacji nawet bym nie wiedział kto stoi za tym tytułem.
0 kudosBarbarella.   @   23:05, 05.02.2023
Cytat: shuwar
Bez tej informacji nawet bym nie wiedział kto stoi za tym tytułem.

Rzekomo rzecz jasna. Cool
1 kudoslogan23   @   23:27, 05.02.2023
Cytat: Barbarella.
Rzekomo rzecz jasna. Cool

Sam jestem zainteresowany i uprzedzenia nie będą mną kierować ale to nie znaczy że nie trzeba być ostrożnym, najpierw recenzje a potem zakup, jak wszystko będzie ok.
1 kudosBarbarella.   @   23:30, 05.02.2023
Cytat: logan23
najpierw recenzje a potem zakup, jak wszystko będzie ok.

No i patche. Na pewno będą niezbędne. Cool
Dodaj Odpowiedź