Assassin's Creed III Remastered (PS4) - okladka

Assassin's Creed III Remastered (PS4)

Premiera:
29 marca 2019
Premiera PL:
29 marca 2019
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Assassin's Creed III Remastered (PS4)
Kawira @ 10:40 17.02.2019
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 37h 40min

+ czaswięcej

Assassin's Creed III Remastered to odświeżona wersja piątej odsłony - a ostatniej wedle fabularnej trylogii - opowiadającej o konflikcie gildii starożytnych zabójców z zakonem Templariuszy. W wersji zremasterowanej liftingowi uległa wyłącznie grafika, rozgrywka pozostała taka sama jak w pierwowzorze. Twórcy przystosowali tytuł pod rozdzielczość 4K, dodali HDR oraz poprawili oświetlenie. Remaster zawiera wszystkie DLC oryginalnej produkcji, czyli wydaną w formie trzech epizodów Tyranię Króla Waszyngtona (a także szereg pobocznych, kosmetycznych rozszerzeń).

W Assassin's Creed III po raz pierwszy w serii przenosimy się w nowy okres historyczny, poza średniowiecze i renesans - trafiamy do czasów rewolucji amerykańskiej.

Głównym bohaterem Assassin's Creed III Remastered jest całkiem nowy protagonista - Connor Kenway. Jego prawdziwe imię to Ratohnhaké:ton, z uwagi na pochodzenie. Connor, będący w połowie Anglikiem, a w połowie Mohikaninem, w wyniku pacyfikacji jego rodzinnej osady trafia w wir wydarzeń, który przerasta prostego Indianina, wcielając się w postać zabójcy Templariuszy. Akcję rozpoczynamy w roku 1753, a kończymy w 1783 - czyli dokładnie w momencie odzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone. Connor w trakcie przygody spotyka i pomaga szeregowi historycznych postaci - spotkamy między innymi George'a Washingtona, Benjamina Franklina czy Thomas Jefferson.

Rozgrywka w Assassin's Creed III Remastered nie różni się od poprzednich odsłon serii, wprowadzając garść urozmaiceń. Przede wszystkim poruszamy się od postaci do postaci, przyjmując od nich kolejne misje i prowadząc fabułę do przodu - akcja gry pozwala nam zwiedzić dwa duże miasta rodzącego się wówczas państwa, Boston oraz Nowy Jork. Poza tym wspinamy się na charakterystyczne punkty widokowe, by odkryć kolejne połacie mapy. Poza głównym wątkiem możemy poświęcić czas na wypełnianie pobocznych aktywności takich jak np. polowanie na dziką zwierzynę celem otrzymania skór, które później przydają się w tworzeniu nowych przedmiotów. Do tego dostajemy zarządzanie własną osadą, rozbudowując ją i dbając o nowe dobra. Co ciekawe, w trakcie fabuły kilkukrotnie jesteśmy w stanie objąć stery statku o nazwie Aquila i prowadzić batalie morskie.

Deweloperzy zdecydowali się podkręcić tempo potyczek toczonych przez graczy, oferując szereg efektownych kombinacji wieńczących ataki. Do tego dorzucili możliwość wspinania się po drzewach, a także różne pory roku faktycznie wpływające na rozgrywkę (zaspy utrudniają poruszanie). Gracz do dyspozycji dostaje łuk, pistolet, ukryte ostrze oraz nowość - typowe dla Indian narzędzie zadawania bólu, czyli tomahawk. Każdą broń można do pewnego stopnia rozwijać, poprawiając szybkość oraz ilość zadawanych obrażeń. Co istotne, w trakcie zabawy trzymać możemy dwóch broni jednocześnie.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Assassin's Creed III Remastered (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?