Assassin's Creed III Remastered zaoferuje ulepszony system skradania, interfejsu i wiele więcej

Firma Ubisoft pochwaliła się ulepszeniami, jakie wprowadzi do Assassin's Creed III Remastered - remaster będzie nie tylko usprawniony graficznie, ale zaoferuje zmiany w mechanice upodabniające grę do nowych Origins i Odyssey.

@ 15.03.2019, 09:35
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
pc, switch, ps4, xbox one

Assassin's Creed III Remastered zostało zapowiedziane przy okazji ujawnienia przepustki sezonowej do innej gry tej serii, Assassin's Creed: Odyssey. Tytuł jednak nie będzie wersją z kosmetycznymi ulepszeniami, która tylko i wyłącznie podbije klasyczną wersję do wyższej rozdzielczości i ulepszy płynność. Firma Ubisoft pochwaliła się wieloma innymi smaczkami, które wprowadzi do produkcji i-  jak się okazuje - wpłyną one również na mechanikę rozgrywki.

Zmiany wizualne w Assassin's Creed III Remastered obejmą nowy system renderowania grafiki, ulepszone modele postaci i obiektów, wyższą rozdzielczość tekstur, czy też nowe oświetlenie. Ponadto produkcja będzie wspierać rozdzielczość 4K oraz technologię HDR. Nowości pojawią się również w samej rozgrywce, a jedną z nich będzie przebudowany interfejs. Jak podaje Ubisoft na swoim blogu, interfejs ma być dostosowany do standardów, jakie panują obecnie w grach. Odświeżono także ekran ekonomii, dzięki czemu menusy wytwarzania przedmiotów i zarządzania ulepszeniami są bardziej przejrzyste.

Największą zmianą będzie natomiast dostosowanie mechaniki skradania do kierunku wyznaczonego przez najnowsze odsłony serii. Mowa o możliwości chowania się w krzakach, gwizdania w celu przyciągnięcia uwagi przeciwników, czy nawet podwójnych egzekucjach. Twórcy chcą, aby osoby grające w obecne odsłony nie miały problemów z przesiadką na starszy system.

Przygotowano również szereg funkcji dedykowanych wersji na Nintendo Switch, a mianowicie nawigowanie po interfejsie za pomocą ekranu dotykowego, wsparcie kontrolera ruchu dla broni dystansowych, a także liczne modyfikacje usprawniające działanie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i przenośnym.

Assassin's Creed III Remastered ukaże się 29 marca na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych, natomiast w maju bieżącego roku na Nintendo Switch.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   14:57, 15.03.2019
Ciekawe czy te zmiany wyjdą grze na dobre, po za tym przesiadka z nowszej odsłony do starszej nie jest aż tak bolesna.
0 kudosdabi132   @   15:22, 15.03.2019
Przecież możliwość chowania się w krzakach i podwójne zabójstwa były w tej odsłonie pierwotnie. Ubi niby mówiło, że nie będzie co roku nowego Assassyn'a, ale już remaster może być.
0 kudosTheCerbis   @   15:51, 15.03.2019
Dla mnie mały sens mają te remastery... Ale hajs musi się zgadzać.
1 kudosguy_fawkes   @   17:33, 15.03.2019
Najpierw Ezio Collection, Rogue, Liberation, teraz III - a o jedynce chyba totalnie zapomnieli. Przygody Connora były pierwszą częścią, która naprawdę mało mi się podobała - poza wątkiem z Haythamem rzecz jasna. Przekombinowana ekonomia, zmodyfikowane po tylu latach sterowanie, a wreszcie bucowaty protagonista - ciężko było się do trójki przekonać. Trzeba jednak przyznać, że chociaż miała jeszcze jakiś wątek współczesny... Remaster, mimo wymienionych usprawnień, wcale nie wbudza we mnie ochoty na ponowne przeżycie historii Connora. Dobrze, że była z nim tylko jedna gra.
0 kudosLoczek3545   @   19:59, 15.03.2019
Dokładnie... Nie rozumiem, po co robić remaster czegoś, co dość słabo spodobało się fanom serii i prawdę mówiąc, nie zestarzało się tak, by kuło w oczy. (retoryczne, bo wiadomo, że chodzi o kasę)

Pierwsza część i wyśmienita druga zdecydowanie zasługują na odświeżenie i to w pierwszej kolejności. Sporo bym dał, by to właśnie one były tak dostosowane do teraźniejszych standardów, jak to opisują twórcy w przypadku "trójki".
0 kudosdabi132   @   22:41, 15.03.2019
Bo pierwszy Assassin's Creed wymagał by wykonania od podstaw, a to jest dla Ubisoftu nieopłacalne. ACII, Brotherhood i Revelations wydali jako The Ezio Collection, więc drugi raz pewnie nie zrobią remastera.
Dodaj Odpowiedź