South Park: Kijek Prawdy (PS3) - okladka

South Park: Kijek Prawdy (PS3)

Premiera:
04 marca 2014
Premiera PL:
07 marca 2014
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
- napisy
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (5)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (1)

Opis South Park: Kijek Prawdy (PS3)
DevMat @ 17:02 05.12.2011

Śr. długość gry: 12h 13min

+ czaswięcej

South Park: Kijek Prawdy to gra cRPG, stworzona przez studio Obsidian, we współpracy z twórcami serialu - Mattem Stone'm i Trey'em Parkerem. Duet zaangażowany jest w napisanie wszelkiej maści tekstów, linii dialogowych oraz scenariusza, tak więc o braku charakterystycznego, komediowego dla serii klimatu nie ma mowy.

Produkcja pozwala wcielić się w milczącego protagonistę - dzieciaka, który właśnie przeprowadził się do tytułowego miasteczka. Możemy go stworzyć zupełnie od zera, a następnie wybrać dla niego jedną z pięciu dostępnych klas - wśród nich znalazł się Poszukiwacz przygód, Paladyn, Łotrzyk, Czarodziej oraz Żyd. Przez cały proces wprowadzania do gry towarzyszy nam Cartman, słynny grubasek.

W grze należy wykonywać różne zadania, w trakcie których odkrywamy kolejne zakątki miasta i poznajemy nowych ludzi. I właśnie to ostanie jest priorytetem – zebrać jak najwięcej przyjaciół. Walka toczy się w systemie turowym, akcję obserwujemy z boku. Do starcia staje postać grającego wraz ze swoim towarzyszem, a mierzą się oni grupą 2-5 osobową.

Znajdujemy także masę przedmiotów do zebrania. Począwszy od różnego rodzaju broni, którą możemy dowolnie ulepszać przy pomocy elektryczności, ognia lub trucizny, przez różnorakie napoje regenerujące nasze zdrowie, czy dodające pewnych umiejętności, kończąc na ukrytych smaczkach dla kolekcjonerów.

Program działa na silniku napędzającym chociażby Dungeon Siege III. Styl graficzny nie odbiega od tego, co możemy obejrzeć na ekranach telewizorów podczas emisji serialu. Również za ten element odpowiedzialni są Matt oraz Trey.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny erotyczne
Screeny z South Park: Kijek Prawdy (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?