South Park: Kijek Prawdy (PC) - okladka

South Park: Kijek Prawdy (PC)

Premiera:
04 marca 2013
Premiera PL:
07 marca 2013
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
- napisy
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (65)Gram (11)Ukończone (61)Kupię (4)

Opis South Park: Kijek Prawdy (PC)
DevMat @ 17:02 05.12.2011
"DevMat"

Śr. długość gry: 12h 28min

+ czaswięcej

South Park: Kijek Prawdy to gra cRPG, stworzona przez studio Obsidian, we współpracy z twórcami serialu - Mattem Stone'm i Treyem Parkerem. Duet zaangażowany jest w napisanie wszelkiej maści tekstów, linii dialogowych oraz scenariusza, tak więc o braku charakterystycznego, komediowego dla serii klimatu nie ma mowy.

Produkcja pozwala wcielić się w milczącego protagonistę - dzieciaka, który właśnie przeprowadził się do tytułowego miasteczka. Możemy go stworzyć zupełnie od zera, a następnie wybrać dla niego jedną z pięciu dostępnych klas - wśród nich znalazł się Poszukiwacz przygód, Paladyn, Łotrzyk, Czarodziej oraz Żyd. Przez cały proces wprowadzania do gry towarzyszy nam Cartman, słynny grubasek.

W grze należy wykonywać różne zadania, w trakcie których odkrywamy kolejne zakątki miasta i poznajemy nowych ludzi. I właśnie to ostanie jest priorytetem – zebrać jak najwięcej przyjaciół. Walka toczy się w systemie turowym, akcję obserwujemy z boku. Do starcia staje postać grającego wraz ze swoim towarzyszem, a mierzą się oni grupą 2-5 osobową.

Znajdujemy także masę przedmiotów do zebrania. Począwszy od różnego rodzaju broni, którą możemy dowolnie ulepszać przy pomocy elektryczności, ognia lub trucizny, przez różnorakie napoje regenerujące nasze zdrowie, czy dodające pewnych umiejętności, kończąc na ukrytych smaczkach dla kolekcjonerów.

Program działa na silniku napędzającym chociażby Dungeon Siege III. Styl graficzny nie odbiega od tego, co możemy obejrzeć na ekranach telewizorów podczas emisji serialu. Również za ten element odpowiedzialni są Matt oraz Trey.


Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny erotyczne
Screeny z South Park: Kijek Prawdy (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKrru   @   13:18, 31.01.2012
Do powyższego tekstu dodam kilka słów. Piątą klasą będzie... Żyd. To skrzyżowanie mnicha z paladynem. Klasa ta będzie stawać się tym potężniejsza, im bliższa będzie śmierci. Na swojej drodze napotkamy różne frakcje. Na pewno pojawią się rudzielce i hipisi. Można też spodziewać się ludzi krabów - 1 z nich przedstawiony jest na rysunku promującym grę.
0 kudosH.J   @   18:24, 23.06.2014
Cytat: Krru
Piątą klasą będzie... Żyd.

Klasy w tej grze są tylko cztery. Jak się grało to się wie. Dumny
0 kudosKrru   @   18:07, 06.07.2014
Komentarz napisałem przed premierą. Wtedy miała być piąta klasa.
0 kudosJackieR3   @   18:52, 06.07.2014
Widecznie Żyda wyrzuciła cenzura.
0 kudosH.J   @   21:13, 06.07.2014
Nie. Cenzura nie dobrała się do Żyda. Wiem, bo osobiście grałem tą klasą.
0 kudosJackieR3   @   22:19, 06.07.2014
Hmm.No to trochę poczekam aż gra stanieje i zapuszczam pejsy. Uśmiech
No i czas nadrobić zaległości jeśli chodzi o serial. Uśmiech
0 kudosH.J   @   15:31, 12.07.2014
Wydaje mi się, że redukcja liczby klas nastąpiła w toku produkcji, kiedy twórcy zorientowali się, że klasy Łotrzyka i Poszukiwacza Przygód są tak do siebie podobne, że można by je w sumie zunifikować, otrzymując w ten sposób znanego z finalnego produktu Złodzieja. Czarodziej też, jak widzę, uległ dewolucji i został Magiem. "Prawie jak Czarodziej, tylko mniej zajebisty" - Eric Cartman. ;P
0 kudosJackieR3   @   17:34, 01.09.2016
Heh.Wszystko wskazuje na to że to będzie jedna z moich kultowych gier obok Postala 2. Szczęśliwy Wibratory ,sondy analne ,magiczne pierdy ,robienie kupy i wiele,wiele innych szokujących elementów których w poprawnych politycznie i obyczajowo grach Bethesdy ,BioWeru czy Activision nie uświadczysz. Szczęśliwy
Się Geraltem wszyscy jarają.Dekiel rządzi. Szczęśliwy
0 kudosJackieR3   @   12:39, 02.10.2016
Ukończyłem no teoretycznie bo wątek główny tylko a można grać dalej .Zostało jeszcze kilka zadań pobocznych w tym ciężki do ubicia wiceprezydent USA Al Gore chowający się za ochroniarzy.No krawaciarz ma w d Cenzura moje awanse i coraz lepsze ekwipunki i ciągle daje mi bęcki. Uśmiech Ale nie mam żalu ,może tak musi być.
No i wielkie brawa dla Obsidiana że ważyli się na przeniesienie w świat gier czegoś co teoretycznie nie dało się przenieść. Szczęśliwy
Gra specyficzna ,dla mnie 10/10 ale rozumiem że ktoś inny może ocenić na 1/10 .Ot,po prostu trza mieć nie do końca wszystkie klepki żeby to jarało. Pokręcony
0 kudosGuilder   @   19:47, 02.10.2016
Al Gore jest faktycznie ciężki do ubicia. Sam męczyłem się z nim długo.
Jeśli miałbym wskazać jakiś słaby punkt "Kijka Prawdy", to byłby to fakt, że niektóre zadania poboczne możesz wykonać tylko w konkretnym momencie wątku głównego. Mam świadomość, że jest to podyktowane wydarzeniami, które mają miejsce w grze, niemniej smutno mi było, gdy po ukończeniu wątku głównego dowiadywałem się z Internetu, że te dwa zadania które mi umknęły są już nie do zrobienia tą postacią.
Jackie, grałeś z twarzą Hasselhoffa? Szczęśliwy
0 kudosJackieR3   @   19:57, 02.10.2016
Cytat: Guilder
Jackie, grałeś z twarzą Hasselhoffa?

Kurka ,nie.Jakoś niestety na to nie wpadłem . Smutny Ale jeszcze gry nie usunąłem więc sprawdzę to no i spróbuję jeszcze tego wiceprezydenta ubić.Nawet zabójcze ataki obszarowe tyłka Cartmana nie robią na jego ochroniarzach większego wrażenia. Zdziwiony
0 kudosGuilder   @   20:22, 02.10.2016
Tom's Rhinoplasty, najdroższa wersja "nosa". Puszcza oko
A Al Gore z tego co pamiętam to podczas swojej prezentacji rzuca na Ciebie negatywne buffy. Niewiele widać przez tę całą grę świateł, ale można je blokować/unikać w taki sam sposób jak robisz to ze standardowymi ciosami.
0 kudosJackieR3   @   11:45, 03.10.2016
No tę jego usypiającą prezentację udało mi się raz odeprzeć ale i tak ci jego ochroniarze...... Smutny Konsternacja Twarz Husselhoffa już mam ,zostały mi jeszcze dwa zadania : Zaginione bobeczki i ten Al Gore ,aha ,chyba jeszcze wszystkich przedszkolaków nie znalazłem.Nigdy nie wracam do żadnej gry po ukończonym wątku głównym a tu jakoś ciągnie mnie do tego uroczego miasteczka.No i na sequel czekam.
Nowe Mass Efekty ,Elder Scrollsy jak się nie ukażą to nie ma tragedii ale to MUSI. Uśmiech
Dodaj Odpowiedź