The Guild 3 (PC) - okladka

The Guild 3 (PC)

Premiera:
14 czerwca 2022
Premiera PL:
14 czerwca 2022
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis The Guild 3 (PC)
Materdea @ 16:00 26.06.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

The Guild 3 to produkcja austriackiego studia Purple Lamp łącząca w sobie kilka różnych gatunków: od cRPG, przez strategię, kończąc na elementach ekonomicznych i symulacyjnych. Dzieło to kontynuacja wydanej w 2006 roku The Guild 2 - marka wróciła po blisko ośmiu latach.

W The Guild 3 gracz trafia do roku 1400, wkraczając właśnie w nowy, XV wiek. Wcielamy się w postać mieszczanina mającego zadanie zbudowania liczącej się w wśród arystokracji dynastii - zarówno pod względem politycznym jak i handlowym.

Rozgrywka The Guild 3 pozwala obserwować akcję z rzutu izometrycznego kamery. Gameplay zaś przypomina to, co dzisiaj robi firma Paradox ze swoimi cyklami w Europa Universalis lub Crusader Kings. Tworząc nowy ród decydujemy się m.in. na nację, religię, profesję oraz miasto, w którym będziemy urzędować (co wszystko ma przełożenie na to, jak traktują nas inne rodziny). Gracz przejmuje kontrolę nad swoim pierwszym protagonistą, rozkazujac mu - niczym w RTS-ach pokroju Age of Empires - gdzie ma stawiać kolejne budowle. Tak rozwijając własne włości dochodzi aspekt handlowy (ekonomiczny), gdzie musimy sprzedawać produkowane dobra. Oprócz tego mamy również porządne drzewko umiejętności niczym w rasowym cRPG-u, z którego skille pomagają nam w późniejszych etapach zabawy.

The Guild 3 oferuje zarówno tryb dla pojedynczego gracza jak i multiplayer - maksymalnie 16 osób łączy się w sojusze i konkuruje ze sobą.

The Guild 3 26 września 2017 roku trafiło do programu Steam Early Access.

Wymagania: Twórcy gry The Guild 3 ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z The Guild 3 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?