Rogue Trooper (PC) - okladka

Rogue Trooper (PC)

Premiera:
21 kwietnia 2006
Premiera PL:
18 maja 2006
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (30)Gram (7)Ukończone (9)Kupię (3)

Opis Rogue Trooper (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 12h 45min

+ czaswięcej

Rogue Trooper to strzelanka z widokiem zza pleców bohatera oparta na słynnym w Wielkiej Brytanii komiksie o tym samym tytule. W grze wceialamy się w postać genetycznie modyfikowanego żołnierza o imieniu Rogue, który wraz z kumplami wpada w zastawioną na nich pułapkę. W czasie akcji giną wszyscy jego kompani, na szczęście dzięki ich niezwykłej budowie, Rogue wyciąga z każdego z nich specjalny Biochip, w którym znajduje się ich osobowość.

Jeden układ wedruje do plecaka, drugi znajduje się w hełmie, trzeci natomiast wspomaga karabin. Dzięki Biochipom każdy z tych przedmiotów zyskuje nowe możliwości. Plecak potrafi tworzyć nowe przedmioty, opracowywać broń i produkować do niej amunicję. Hełm jest w stanie skanować teren dookoła naszego bohatera i włamywać się do różnego rodzaju komputerów, broń natomiast strzela znacznie celniej i posiada możliwość rozpoznawania przyjaciół i wrogów.

Fabuła gry zabiera nas w sam środek konfliktu zbrojnego toczącego się na planecie nazwanej Nu Earth. Z powodu ludzkiej działalności została ona skarzona i można przebywać na jej powierzchni jedynie w specjalnych maskach. Teraz o zniszczony glob walczą Republika Nort pragnąca całkowitej kontroli oraz południowcy, którzy po prostu się bronią.

Rogue Trooper nie jest zwykłą strzelanką. Autorzy postarali się aby gra oferowała znacznie więcej. Otrzymujemy zatem elementy skradanki, oraz zręcznościówki. Wiele poziomów wymaga spokojnego przechodzenia i myślenia. Poprawia to grywalność i daje sporą satysfakcję.


Wkład w encyklopedię mieli:   denilson,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z Rogue Trooper (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmiXi   @   23:40, 28.12.2009
Gierka na serio dobra pod wzgledem grywalnosci naprawde fajnie siegrapolecam
0 kudosmarcinos12   @   22:08, 01.01.2011
gra fajna ale ma swoje wady ale jest dobra grafa
0 kudosMagmin   @   09:22, 28.09.2011
Spoko gierka zwłaszcza tryb multiplayer
0 kudosguy_fawkes   @   10:44, 28.09.2011
Dla mnie to poza pierwszym AvP najlepsza gra od Rebellionu. Klimatyczna, wciągająca i dająca mnóstwo frajdy. Muszę jeszcze kiedyś ją sobie odświeżyć, niemniej jednak jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji zagrać, niech to nadrobi. Warto.
0 kudosFox46   @   11:57, 28.09.2011
Też w nią kiedyś grałem bardzo fajna gierka szkoda że fizyka postaci taka nijaka ale ogólnie bardzo fajny pomysł na gierkę powinni zrobić dwójkę
0 kudoshunter   @   12:03, 28.09.2011
Cytat: Fox46
powinni zrobić dwójkę


Zwłaszcza ze SPOILER
koncówka na to wskazywała
0 kudosFox46   @   12:06, 28.09.2011
Nooo ale oleli i zaczęli robić inne gry które aż tak sukcesów nie odniosły
0 kudosguy_fawkes   @   23:44, 23.11.2011
Odświeżenie Rogue Troopera od dłuższego czasu chodziło mi po głowie, aż wreszcie plan wszedł w życie. Trochę wysiłku kosztowało mnie dopasowanie jej do panoramicznego monitora, ale za to końcowy efekt jest świetny - nic nie jest rozciągnięte, zwłaszcza HUD, co jest bolączką wielu tak modyfikowanych gier.
RT zawiera w sobie masę rozwiązań, które niejako wyprzedzały swoje czasy - "hybrydowe" zdrowie (czyli połączenie autoheala i klasycznych apteczek), do tego system odsłon i proste elementy RPG. A wszystko skąpane w niebanalnym uniwersum o komiksowym rodowodzie. Batman może i doczekał się najlepszych growych adaptacji, ale Rogue Trooper naprawdę nie ma się czego wstydzić. Kto nie grał - polecam, bo to nieco niedoceniony tytuł. A teraz kosztuje ok. 12zł, więc tym bardziej warto go poznać.

UPTADE: Rogue Trooper skończony. Ach, jak znakomita jest to gra... We mnie wywołuje tym większy sentyment, że była pierwszą, którą zrecenzowałem. No nic, może jak poczuję potrzebę za jakiś czasu znowu sobie Rogue Troopera odświeżę.
Dodaj Odpowiedź