Batman: Arkham Asylum (Xbox 360) - okladka

Batman: Arkham Asylum (Xbox 360)

Premiera:
25 sierpnia 2009
Premiera PL:
28 sierpnia 2009
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (41)Gram (12)Ukończone (33)Kupię (14)

Opis Batman: Arkham Asylum (Xbox 360)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 28h 58min

+ czaswięcej

Batman: Arkham Asylum to pierwsza next-genowa część przygód jednego z najsłynniejszych bohaterów komiksowego uniwersum DC. Zgodnie z tytułem, gracze mają okazję odwiedzić najbardziej niebezpieczne miejsce w całym Gotham City, jakim jest Azyl Arkham. To właśnie tu przetrzymywane są najczarniejsze charaktery miasta, w znacznej większości złapane przez Batmana.

Fabuła gry rozpoczyna się w momencie, gdy łapiemy Jokera i odwozimy Batmobilem do Azylu. Początkowo jego droga do celi przebiega spokojnie i bez problemów. Do czasu. Joker oddany w ręce nieco gorzej wyszkolonych strażników nabiera ich, zabija i dzięki pomocy Harley Quinn, ucieka w głąb kompleksu. Naszym celem naturalnie jest złapać groźnego przestępcę, a także pokrzyżować jego plany, związane z masową produkcją mutującego preparatu i gazu rozweselającego smilex.

Batman: Arkham Asylum nie jest zwykłą, liniową grą akcji. Jest grą bliską sandboxom, gdyż w dużej mierze możemy przemieszczać się swobodnie między określonymi budynkami kompleksu. Kompleks ten ma rozmiary małego miasta, więc niejednokrotnie przyjdzie nam przemierzyć wiele kilometrów, nie tylko wewnątrz budynków, lecz także na zewnątrz, podziwiając niezwykły kunszt projektantów poziomów.

W trakcie fabuły zmierzymy się nie tylko z szeregowymi podwładnymi Jokera, czy innymi, komiksowymi łotrami pokroju Poison Ivy. Batman będzie zmuszony walczyć także z własną przeszłością, śmiercią rodziców oraz sumieniem. Zwieńczeniem koszmarów Batmana będą niezwykle widowiskowe pojedynki ze Scarecrowem.

Kolejnym elementem wybijającym się na tle innych produkcji jest system walki - ciosy zadawane przez Batmana są potężne, szybkie i szalenie widowiskowe, zaś dzięki zdobywanemu doświadczeniu można się rozwijać, a w rezultacie pozyskiwać dodatkowe umiejętności.

Batman: Arkham Asylum graficznie jest bardzo zaawansowaną produkcją. Tytuł śmiga na mocno zmodyfikowanym silniku Unreal Engine 3, czego wynikiem są płynne animacje, wysokiej jakości tekstury oraz rozbudowana architektura lokacji. Dźwięk dopełnia całości, oferując dynamiczne efekty specjalne, klimatyczną muzykę oraz profesjonalne dialogi. Świetnie sprawdził się Mark Hamil, który brawurowo wcielił się w postać Jokera.

Batman: Arkham Asylum nie oferuje trybu rozgrywek wieloosobowych.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam,
PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Recenzja, zapowiedź, kody, poradnik i inne
Screeny z Batman: Arkham Asylum (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDelo_X360   @   02:57, 03.11.2009
Batman rulez! polecam, ciekawa gra z fajnymi łamigłówkami i dobra akcja.
0 kudosScatt   @   20:39, 04.01.2010
jak naprawię xbox'a to napewno to będzie tytuł odowiązkowy na mojej liście
0 kudoswar87   @   09:32, 04.02.2010
nowy batman zaskoczył wszystich gra jedną z najlepszych w swoim gatunku
0 kudoskapeci1   @   09:11, 26.04.2010
Polecam świetna gra czekam na 2 z niecierpliwośćią.
0 kudosMad-wolf   @   19:40, 29.03.2011
Dobra akcja, Mega klimat w tej grze już to by wystarczyło żeby była dobra a ona jest świetna. Już ostrze zęby na część 2
0 kudosNafter   @   16:41, 17.10.2012
Zarypista gra fajne gaczety dużo postacji choć mało dobrych koleśi.
Dodaj Odpowiedź