Mass Effect (XBOX 360)

ObserwujMam (83)Gram (26)Ukończone (40)Kupię (7)

Zapowiedź gry Mass Effect (XBOX 360)


bigboy177 @ 00:00 04.09.2006
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!Arsenał pukawek dostępny w grze zrobi na każdym graczu ogromne wrażenie. Producent odda do naszej dyspozycji mnóstwo różnego rodzaju pistoletów, karabinów, strzelb oraz innych narzędzi zagłady. Każde z nich będziemy mogli dodatkowo modyfikować poprawiając celność, ilość zadawanych obrażeń oraz inne statystyki. Wszystko jednak wymagać będzie odpowiedniej ilości funduszy. Nie posiadając wystarczająco bogatej sakwy chodzić będziemy w potarganych spodniach, butach z dziurami, a za broń posłuży nam puszka dezodorantu i zapalniczka… Sposób walki, wybór broni itd. wszystko będzie w naszych rękach.

Warto jednak pamiętać, że każda decyzja wiąże się z pewnymi konsekwencjami. Autorzy oddali w ręce gracza ogromny świat oraz niebywałą swobodę, aczkolwiek należy zwrócić uwagę, że pomagając jednej osobie narażamy się innej itd. Podjęta kilka godzin wcześniej decyzja może mieć wpływ na sposób w jaki postrzegają nas postaci niezależne oraz na przygotowane dla nas zadania poboczne, których będzie naprawdę mnóstwo, nie wszystkie dostępne będą jednak dla każdego. Sposób grania zdeterminuje kształt głównej fabuły, oraz wątków dodatkowych. W sumie należy się przygotować na co najmniej 40-50 godzin wspaniałej zabawy, w której dyplomacja i rozmowy są niejednokrotnie ważniejsze od przemocy.Mass Effect przyszykuje dla nas małą rewolucję w systemie dialogów. Otóż komunikacja z napotkanymi osobami nie będzie przebiegać w systemie turowym. Nasz rozmówca zacznie po prostu nawijać na wybrany temat, a kiedy dojdzie do czegoś interesującego wtrącimy swoje trzy grosze, wymuszając tym samym rozmowę na kolejny temat, lub dokładniejsze drążenie jednego z jego wątków. System taki sprawi, że rozmowa przebiegnie bardziej naturalnie, ponieważ kiedy nawijamy z kumplem nie wymieniamy się zdaniem za zdanie, tylko po prostu rozmawiamy!

Jak widać strona merytoryczna programu zapowiada się po prostu genialnie. Nie ma się również co obawiać o jego wygląd. Mass Effect działa na silniku graficznym Unreal Engine 3.0, który generuje niezwykle realistyczny i pełen detali obraz. To co można ujrzeć na screenach oraz filmikach pokazuje na co stać konsolę Xbox 360, na którą powstaje program.

Podsumowanie:
Mass Effect jest grą RPG przygotowywaną z myślą o konsoli Xbox 360. Autorzy czerpią inspiracje z takich tytułów jak Knights of The Republic czy też Neverwinter Nights, osadzili jednak program w futurystycznym świecie. Myślę że szykuje się niezwykła, wciągająca produkcja dzięki której mile spędzimy wiele dni, wieczorów oraz nocy. Ja osobiście czekam na Mass Effect z wielką niecierpliwością.
Zapowiada się genialnie!

Screeny z Mass Effect (XBOX 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJUSTYNA130482   @   16:57, 03.05.2009
Gra ładna i warto ją mieć w swojej kolekcji.Jak dla mnie jest dość trudna ale wciągająca.