Kontroler Xboksa Series X - wiki Xbox Series


Xbox Series X dostarczany jest z dedykowanym mu bezprzewodowym kontrolerem, który został oczywiście do pewnego stopnia zmodyfikowany.

Microsoft, opracowując kontroler, postawił sobie za cel przygotowanie peryferii, które lepiej leżeć będzie w dłoniach młodszych graczy. Dlatego postanowiono rozmiar i kształt urządzenia przystosować do rąk dzieci w wieku około 10 lat.

Zrobiono to na kilka sposobów. Po pierwsze, lekko wyżłobiono boki kontrolera, dzięki czemu lepiej leży w dłoni. Po drugie, zaokrąglono bumpery. A po trzecie zmodyfikowano spusty, które znacznie łatwiej jest przycisnąć. Spusty lekko zaokrąglono, poprawiając ich ergonomię.

Zmian doczekał się również krzyżak, który od zawsze był najsłabszym ogniwem kontrolerów dodawanych do konsol Xbox. Nowy krzyżak jest wygodniejszy i bardziej responsywny, dzięki czemu pasował będzie pod więcej różnorodnych stylów gry. Na prośbę graczy, na padzie pojawił się przycisk "Share", pozwalający m.in. na szybkie zapisywanie screenów oraz materiałów filmowych.

Kontroler łączy się z konsolą za pomocą komunikacji radiowej, przypominającej rozwiązania stosowane we wcześniejszych edycjach Xboksów. Dzięki temu do Xbox Series X da się podłączać nie tylko nowe kontrolery i akcesoria, ale także te dedykowane poprzednim konsolom.

Dzięki temu, że gamepad przeznaczony dla Xboksa Series X korzysta ze standardu Bluetooth Low Energy (BTLE), możliwe jest łączenie go z mobilnymi urządzeniami oraz innymi robiącymi użytek z tego standardu. Kontroler da się ładować za pomocą kabla USB-C, ale trzeba najpierw umieścić w nim akumulator. Alternatywą są baterie.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 1606 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?