DOTA 2

ObserwujMam (46)Gram (13)Ukończone (5)Kupię (4)

Tryby rozgrywki - wiki DOTA 2


W DOTA 2 rozgrywka odbywa się na zasadzie starcia dwóch zespołów, w których skład wchodzi po 5 graczy. Każdy z nich wybiera swojego bohatera, którego następnie rozwija poprzez zdobywanie doświadczenia, inwestowanie w kolejne umiejętności oraz kupowanie coraz to lepszych przedmiotów. Gracze opowiadają się po którejś z dwóch strony (Świetliści i Mroczni), a następnie zostają rzuceni na przeciwległe krańce kwadratowej mapy. Plansza podzielona jest połowicznie - jedną stronę zajmuje obszar Świetlistych, drugą natomiast ziemie Mrocznych. Frakcje oddziela od siebie przepływająca przez środek mapy rzeka. Zadaniem każdego z zespołu jest zniszczenie głównego budynku ("Starożytny") w bazie drużyny przeciwnej - wygrywa ten zespół, który dokona tego pierwszy. Oba obozy łączą ze sobą trzy drogi - jedna przebiegająca przez środek mapy oraz dwie poboczne. Po nich biegają sterowani przez komputer żołnierze, którzy walczą z jedostkami przeciwnika. 


Valve przygotowało kilka różnych trybów rozgrywki. Aktualnie do naszej dyspozycji oddano:

All Pick - każdy gracz wybiera bohatera z całej dostępnej puli.
All Random - system przydziela każdemu graczowi losowego bohatera.
Ability Draft - gracz wybiera bohatera, a następnie dobiera mu umiejętności innyh herosów z dostępnej listy.
Single Draft - każdy gracz wybiera jednego z 3 losowo przydzielonych mu bohateroów.
Captains Mode - kapitanowie drużyn (pierwszy gracz na liście poszczególnego zespołu) wybierają bohaterów każdemu członkowi drużyny, mogą także blokować bohaterów z całej puli.
Captains Draft - każda drużyna wybiera swojego kapitana, który następnie przydziela każdemu członkowi bohatera i blokuje bohaterów z całej puli.
Random Draft - gracze wybierają kolejno ze wspólnej puli 20 losowych bohaterów.
Least Played - gracze wybierają bohaterów z listy obejmującej herosów, którymi grają najrzadziej. System automatycznie blokuje 40 bohaterów, którymi dany gracz gra najczęściej.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 358 znaków
Dirian
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 2575 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?