DOTA 2

ObserwujMam (46)Gram (13)Ukończone (5)Kupię (4)

DOTA 2 - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:09 lipca 2013
Premiera polska:09 lipca 2013
Producent:Valve
Wydawca:Valve
Gatunek:Strategiczna
Silnik graficzny:Source

Fabuła

Na początku była kula - Mad Moon. Ciało to więziło w sobie dwie starożytne istoty, zamknięte w głębi przez niepojęte siły wyższe. Po wielu latach Księżyc eksplodował, tworząc dwie przeciwległe sobie połówki – Ancient Radiant (Świetliści) oraz Ancient Dire (Mroczni).

Te zamieszkane zostały przez rozmaite stworzenia, oferując im tajemniczą moc, energię czy możliwość zmartwychwstania. Wyznawcy Świetlistej i Mrocznej mocy nie mogli jednak żyć tuż obok siebie, przedzieleni jedynie wąską rzeką. Po latach pokoju rozpoczęto więc wojenne działania, mające na celu zniszczenie drugiej strony i tym samym odblokowanie pełnej mocy, blokowanej dotychczas przez przeciwną połówkę.

Wojna, jak to zwykle bywa, przyciągnęła do krainy licznych bohaterów i poszukiwaczy przygód, gotowych postawić się po jednej ze stron barykady. Każdy z herosów posiada swoją własną historię, bogato przedstawioną na kartach gry. Fabularnie DOTA 2 nie nawiązuje do swojego pierwowzoru – modu do WarCrafta 3, zatytułowanego Defense of the Ancients. Niemniej, nie sposób nie zauważyć nawiązań do samego RTS-a od Blizzarda, przejawiających się pod postacią bliźniaczo podobnych herosów, ich umiejętności czy zbliżonej konstrukcji samego świata.

Tryby rozgrywki

W DOTA 2 rozgrywka odbywa się na zasadzie starcia dwóch zespołów, w których skład wchodzi po 5 graczy. Każdy z nich wybiera swojego bohatera, którego następnie rozwija poprzez zdobywanie doświadczenia, inwestowanie w kolejne umiejętności oraz kupowanie coraz to lepszych przedmiotów. Gracze opowiadają się po którejś z dwóch strony (Świetliści i Mroczni), a następnie zostają rzuceni na przeciwległe krańce kwadratowej mapy. Plansza podzielona jest połowicznie - jedną stronę zajmuje obszar Świetlistych, drugą natomiast ziemie Mrocznych. Frakcje oddziela od siebie przepływająca przez środek mapy rzeka. Zadaniem każdego z zespołu jest zniszczenie głównego budynku ("Starożytny") w bazie drużyny przeciwnej - wygrywa ten zespół, który dokona tego pierwszy. Oba obozy łączą ze sobą trzy drogi - jedna przebiegająca przez środek mapy oraz dwie poboczne. Po nich biegają sterowani przez komputer żołnierze, którzy walczą z jedostkami przeciwnika. 


Valve przygotowało kilka różnych trybów rozgrywki. Aktualnie do naszej dyspozycji oddano:

All Pick - każdy gracz wybiera bohatera z całej dostępnej puli.
All Random - system przydziela każdemu graczowi losowego bohatera.
Ability Draft - gracz wybiera bohatera, a następnie dobiera mu umiejętności innyh herosów z dostępnej listy.
Single Draft - każdy gracz wybiera jednego z 3 losowo przydzielonych mu bohateroów.
Captains Mode - kapitanowie drużyn (pierwszy gracz na liście poszczególnego zespołu) wybierają bohaterów każdemu członkowi drużyny, mogą także blokować bohaterów z całej puli.
Captains Draft - każda drużyna wybiera swojego kapitana, który następnie przydziela każdemu członkowi bohatera i blokuje bohaterów z całej puli.
Random Draft - gracze wybierają kolejno ze wspólnej puli 20 losowych bohaterów.
Least Played - gracze wybierają bohaterów z listy obejmującej herosów, którymi grają najrzadziej. System automatycznie blokuje 40 bohaterów, którymi dany gracz gra najczęściej.

Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 7 razy   ●   zmienił(a): 388 znaków
Dirian
edytował(a): 6 razy   ●   zmienił(a): 4687 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?