Microsoft chciałby zobaczyć na Xboksie sklepy pokroju Epic Games Store

Gigant z Redmond chciałby, aby gracze mogli samodzielnie zdecydować jak korzystają z konsol Xbox.

@ 28.03.2024, 13:43
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps5, xbox x/s

Microsoft chciałby zobaczyć na Xboksie sklepy pokroju Epic Games Store

Szef gamingu w Microsofcie, Phil Spencer, rozmawiał niedawno z redakcją portalu Polygon, a w trakcie wywiadu poruszono kilka bardzo interesujących kwestii. Jedna z nich dotyczyła strategii multiplatformowej spółki, a także tego, jak rozmaite sklepy internetowe mogłyby działać w ramach konsol Xbox.

"Pomyślcie o naszej historii, jako firmy związanej z Windowsem. Nikt nawet by się nie zastanowił, jakbym powiedział: Hej, kiedy korzystasz z PC, możesz zdecydować o tym, jakie masz doświadczenie [wybierając gdzie chcesz kupić grę]. To naprawdę cenne".

Spencer podkreślił następnie, że obecna generacja wygląda nieco inaczej, że inaczej postępuje rozwój technologiczny. "Prawo Moora zwolniło. Cena komponentów konsoli nie spada tak, jak w przypadku poprzednich generacji". Rynek konsolowy nie rozwija się ponadto tak mocno, jak ten komputerowy oraz urządzeń przenośnych.

"Dopłacanie do sprzętu staje się w dzisiejszych czasach coraz trudniejsze. Powiem nawet, choć może to być altruistyczne, nie sądzę, by to rozwijało rynek. Zastanawiam się jakie są bariery? Jakie rzeczy tworzą opór w dzisiejszym świecie dla twórców oraz graczy? Jak możemy być rozwiązaniem tego problemu?".

Wygląda na to, że Microsoft chce po prostu rozszerzyć dostępność swojego oprogramowania na wszelkie możliwe platformy. "Jeśli chcesz grać na komputerze, to mam wrażenie, że jestem elementem gamingowego ekosystemu. W przeciwieństwie do konsol, gdzie granie jest poniekąd rozdrobnione - patrząc na te różne zamknięte ekosystemy, którymi muszę się zajmować".

Nie oznacza to oczywiście automatycznie, że na konsolach Xbox, PlayStation oraz Switch nagle pojawią się inne platformy sprzedażowe. Pewne jest natomiast, że Microsoft chciałby mieć do nich dostęp, wszak na Steam niedawno bawiło się jednocześnie 36 milionów graczy, co jest wynikiem naprawdę imponującym i trudnym do osiągnięcia.

Tymczasem pamiętajcie, że coraz więcej gier ekskluzywnych z Xboksa debiutować będzie na innych platformach. Wśród nich jest m.in. Grounded oraz Sea of Thieves.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:05, 28.03.2024
Nic nie kumam z tego co ten kolo gada. To może jest tak jak z wieżą Baabel, im kto wyżej to Pan Bóg miesza mu język i nie da się go zrozumieć. Zdziwiony Zauważyłam to zjawisko o większości tych co są....wysoko. Zdziwiony
0 kudosdabi132   @   14:24, 30.03.2024
Kurcze, Microsoft jest taki chętny żeby gracze mają wybór m, to może zostawią wersję fizyczne gier Uśmiech . A tak na poważnie, to chyba słabo wygląda sprzedaż gier na Xboxie, skoro takie głosy się pojawiają. Ludzie zamiast kupować gry, jadą na GamePassie.
0 kudosMicMus123456789   @   14:34, 30.03.2024
Ciekawe ile czasu minie zanim MS przestanie płakać lub zazdrościć innym i sam weźmie się do roboty tak jak kiedyś. MS się już chyba nie zmieni i przy następnej generacji w ogóle nie będzie się liczyć.
0 kudosBarbarella.   @   14:41, 30.03.2024
Cytat: dabi132
Ludzie zamiast kupować gry, jadą na GamePassie.

Gdybym miała XBoxa to też bym chyba tak zrobiła. Uśmiech No a z drugiej strony czyli na Play Station korzystałabym z PS Store. Uśmiech