Czyżby miała powstać FIFA od 2K Games?

Okazuje się, że EA Sports FC może mieć dużą konkurencję w postaci FIFA od 2K Games.

@ 12.02.2024, 14:28
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps5, xbox x/s

Czyżby miała powstać FIFA od 2K Games?

Mamy intrygujące wiadomości dla fanów piłki nożnej, szczególnie tej w wersji cyfrowej. EA Sports FC może otrzymać konkretną konkurencję w postaci oficjalnej gry FIFA od samego 2K Games.

Znany insider branżowy o pseudonimie Kurakasis, który w ostatnim czasie zasłynął ujawnieniem Judas oraz podaniem oficjalnego tytułu Indiana Jones i Wielki Krąg, tym razem twierdzi, że studio 2K Games może przygotować kolejną grę sportową na licencji FIFA.

Wspomniany jegomość ujawnił to na portalu społecznościowym X, gdzie napisał, iż jedną z najlepszych gier z serii była ta stworzona przez studio 2K Games. Ponoć organizacja FIFA oraz studio 2K Games mogą ponownie nawiązać współpracę i razem pracować nad nową serią piłkarską po tym, jak Electronic Arts nie zdołało dogadać się z włodarzami piłkarskiej federacji. Wpłynęło to na rebranding i zakończenie oficjalnej serii FIFA, w której miejsce wskoczyło EA Sports FC.

Marka FIFA jest w tym momencie wolna i niezagospodarowana, a więc federacja piłkarska, która dysponuje niemalże nieskończonymi środkami finansowymi może zechcieć stworzyć własną grę i - wcześniej czy później - na pewno to zrobi. Pytanie tylko, czy faktycznie we współpracy z 2K Games.

Wszystko powinno się wyjaśnić niebawem, a wszelkie doniesienia w temacie będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Sprawdź także:
EA Sports FC 24

EA Sports FC 24

Premiera: 29 września 2023
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

EA Sports FC 24 to, mimo nowego tytułu, sukcesorka serii FIFA od firmy Electronic Arts. Podobnie jak poprzedniczka, tutaj również pierwsze skrzypce gra wirtualna piłka no...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosBarbarella.   @   14:34, 12.02.2024
Zwróciłam uwagę na stwierdzenie o "nieskończonych środkach finansowych" zawarte w tym Newsie. Fakt że nieskończone i wiadomo skąd płyną, więc pewno w tej nowej FIFIe najważniejszym trybem gry będzie Liga Saudyjska. Zadziorny