Uncharted: Drake’s Fortune - powstaje remake gry?

W sieci pojawiły się informacje o tym, że Sony przygotowuje remake pierwszej części serii Uncharted.

@ 05.02.2024, 10:34
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps3, ps4, ps5

Uncharted: Drake’s Fortune - powstaje remake gry?

Cykl Uncharted uznawany jest za jeden z najlepszych opracowanych z myślą o konsolach PlayStation. Oryginalna jego trylogia zadebiutowała na PlayStation 3, a w sieci pojawiły się doniesienia na temat tego, że Sony przygotowuje remake Uncharted: Drake’s Fortune. Tak przynajmniej uważa znany insider.

Współzałożyciele XboxEra, Nick Baker oraz John Clarke, nagrali ostatnio kolejny odcinek podcastu XboxEra, a w trakcie transmisji stwierdzili, że powstaje podobno pełnoprawny remake Uncharted: Drake’s Fortune. Jest on przygotowywany z myślą o PlayStation 5, choć na razie nie ma 100% pewności co do tego, że finalnie zadebiutuje. Możliwe bowiem że prace jeszcze nie ruszyły, a tylko "mocno są one rozważane".

Obaj autorzy programu otrzymali informacje dotyczące remake'u niezależnie, więc może coś być faktycznie na rzeczy. Baker przyznał, że z tego, co słyszał, remake nie jest przygotowywany ani przez Naughty Dog, ani przez Bluepoint Games (które odpowiada za Uncharted: The Nathan Drake Collection). Nie wiadomo więc kto zajmuje się rozwijaniem przedsięwzięcia.

Żeby było ciekawiej, jeden z szefów Naughty Dog, Neil Druckmann, powiedział w zeszłym roku, że jego studio "skończyło" z Uncharted, choć niewiele później ekipa rekrutowała nowych pracowników, by "rozwijać nie tylko nowe gry, ale również dziedzictwo Uncharted". Co z tego finalnie będzie? Przekonamy się najpewniej za jakiś czas. Z niecierpliwością czekamy oczywiście na nowe informacje,


Sprawdź także:
Uncharted: Drake's Fortune

Uncharted: Drake's Fortune

Premiera: 19 listopada 2007
PS3

Uncharted: Drake's Fortune jest grą zręcznościową nawiązującą delikatnie do serii Tomb Raider, w pełni wykorzystującą możliwości konsoli PS3. Głównym bohaterem Unchart...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   11:25, 05.02.2024
Drake's Fortune zdążyło się już trochę niestety zestarzeć, więc nie byłby to najgorszy pomysł.
0 kudosBarbarella.   @   12:30, 05.02.2024
No i żeby na peceta było. Uśmiech
0 kudosMicMus123456789   @   14:08, 05.02.2024
Cytat: mrPack
Drake's Fortune zdążyło się już trochę niestety zestarzeć, więc nie byłby to najgorszy pomysł.


Może i się nieco postarzał, ale nawet dziś daję radę. Jeśli faktycznie pracują nad nim to pewnie głównie dla tego, że Sony chce puścić grę na PC, albo może nawet wszystkie części.