Twórcy pokazują jakie zmiany wprowadzili w Tomb Raider I-III Remastered względem oryginałów

Tomb Raider I-III Remastered będzie przerobioną, usprawnioną wersją oryginalnej wersji sprzed lat.

@ 17.01.2024, 10:59
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Twórcy pokazują jakie zmiany wprowadzili w Tomb Raider I-III Remastered względem oryginałów

Aspyr szczegółowo opisało, w jaki sposób zaktualizowana została oryginalna trylogia Tomb Raider w wydaniu na nowoczesne platformy. Na blogu PlayStation twórcy omówili, jak nadali „świeży wygląd i styl” pierwszym trzem podróżniczym przygodom Lary Croft.

"Mieliśmy mocne przekonanie, że rozgrywka w Tomb Raider I, II i III jest ponadczasowa, a dzięki wykorzystaniu istniejącego kodu źródłowego każdy skok, sekret, wróg i zagadka były dokładnie takie, jakie zaprojektował oryginalny zespół programistów" - powiedział Chris Bashaar, dyrektor ds. produktu w Aspyr.

Twórcy jednak wprowadzili szereg poprawek, które mogą usprawnić obcowanie z tymi kultowymi projektami. Gracze mogą przełączać się pomiędzy dwoma schematami sterowania: oryginalnym w stylu czołgu z gry na PlayStation oraz zmodernizowanym opartym na epoce Legend, Anniversary oraz Underworld.

Aspyr wprowadziło także pasek zdrowia dla bossów, co ma sprawić, że trudniejsze starcia będą mniej frustrujące, a przedmioty w grze, jak apteczki i amunicja, są teraz wyświetlane w 3D zamiast 2D. Co ciekawe w wersjach gry na PlayStation jest ponad 200 trofeów do zdobycia.

Aktualizacje grafiki obejmują efekty świetlne działające w czasie rzeczywistym, możliwość przełączania między oryginalną i nowoczesną grafiką w dowolnym momencie rozgrywki, a także nowe modele, środowiska i wrogów. Poniżej możecie rzucić okiem na kilka grafik z Tomb Raider I-III Remastered.


Sprawdź także:
Tomb Raider I-III Remastered

Tomb Raider I-III Remastered

Premiera: 14 lutego 2024
XBOX ONE, SWITCH, XBOX X/S, PC, PS4, PS5

Tomb Raider I-III Remastered to kompilacja odświeżonych trzech pierwszych pozycji z popularnej serii przygodowych gier akcji, które oryginalnie ukazywały się w latach od ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   11:13, 17.01.2024
Generalnie wolę te nowsze Tomb Raidery od Square Enix ale z tą "zabytkową-odświeżoną trylogią" chętnie się zapoznam. Co prawda od "Anniversary" czyli remaku Jedynki, "Chronicles" i "Angel Of Darkness" się odbiłam ale "Underworld" i "Legendę" dałam radę i podobały mi się. Gdyby na tych trzech pierwszych częściach nie poprzestali i zrobili remastery następnych byłaby okazja żeby poznać dogłębniej przygody pani biuściastej archeolog.
0 kudosguy_fawkes   @   17:12, 22.01.2024
Mogę o sobie powiedzieć "weteran serii", bo przeszedłem już wszystkie Tomb Raidery poza Shadow of The Tomb Raider, ale ten już czeka na swoją kolej. Jestem też fanem unowocześnionych wydań, w których w każdej chwili można się przełączyć na oryginalną oprawę, by jeszcze bardziej dostrzec wprowadzone zmiany - szczególnie świetnie było je widać w odświeżonych Halo 1 i 2. Generalnie z perspektywy współczesnego gracza to chyba te tank controllsy są największym problemem, ale skoro można się przełączyć na sterowanie "nowożytne", wiele problemów, które miałem parę lat temu, w tym wydaniu może już nie istnieć. Chętnie bym ograł te remastery - może kiedyś kupię na jakiejś promocji.