Świetne wyniki sprzedaży i przychody Gran Turismo Sport

Gran Turismo Sport sprzedało się świetnie i przyniosło Polyphony Digital duże przychody.

@ 21.12.2023, 15:53
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

Świetne wyniki sprzedaży i przychody Gran Turismo Sport

Według wycieku z Insomniac Games, Gran Turismo Sport sprzedało się na całym świecie w 12,726 miliona egzemplarzy według stanu na marzec 2019, około półtora roku po premierze w październiku 2017.

Ujawniono także dane dotyczące sprzedaży regionalnej, które pokazują, jak popularna jest marka Gran Turismo w Europie. Okazuje się, że 65% sprzedaży GT Sport miała miejsce w UE, 24% w USA i 11% w Japonii. Kolejna, być może zaskakująca, statystyka pokazuje, że 31% sprzedaży gry miało charakter cyfrowy.

Jeśli chodzi o przychody, według ujawnionych danych Gran Turismo Sport zarobiło na całym świecie 355 milionów dolarów. Podział regionalny tych przychodów nieznacznie różnił się od sprzedaży – 63% pochodziło z Europy, 24% z USA i 13% z Japonii. Firma zarabiała średnio 27,35 USD na sprzedanym egzemplarzu.

W porównaniu do innych tytułów z serii Gran Turismo, wyniki GT Sport są imponujące. Jeśli dane są prawidłowe, możemy porównać je z wcześniej ujawnionymi danymi sprzedaży Polyphony Digital za 2017 i stwierdzić, że GT Sport jest drugą najlepiej sprzedającą się grą Gran Turismo wszechczasów, po Gran Turismo 3: A-Spec, która sprzedała się w 14,8 miliona egzemplarzy i Gran Turismo 5 z 11,9 miliona sprzedanych egzemplarzy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?