Ghostrunner II - koszt produkcji gry już się zwrócił

Studio One More Level ma powody do zadowolenia. Gra Ghostrunner II już na siebie zarobiła i to w kilka dni po premierze.

@ 28.11.2023, 10:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Ghostrunner II - koszt produkcji gry już się zwrócił

Premiera Ghostrunner II miała miejsce w zeszłym miesiącu. Najnowsze dzieło studia One More Level okazało się naprawdę dużym sukcesem, albowiem w ciągu zaledwie kilku dni zarobiło ono ponad 24,4 mln złotych, co pozwoliło deweloperom odzyskać wszelkie zainwestowane w produkcję fundusze. Budżet Ghostrunner II to 16,7 mln złotych, więc można powiedzieć, że prawie 8 mln jest ona już do przodu.

Dane, o których mowa powyżej obejmują tylko pierwsze 5 dni obecności na rynku, a zatem policzono sprzedaż do 31 października. Od tamtej pory projekt na pewno trafił w ręce kolejnych graczy, co oznacza, że zarówno deweloperzy, jak i wydawca zarobili sporo więcej. Na razie niestety nie wiemy ile kopii Ghostrunner II się już sprzedało. Wiemy natomiast, że "jedynka" rozeszła się w nakładzie przekraczającym 2,5 mln sztuk.

Ghostrunner II dostępne jest obecnie na PC, PS5 oraz XS. Jeśli rozważacie jego zakup, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję. Pamiętajcie też o sprawdzeniu wymagań sprzętowych, gdybyście zamierzali kupić wydanie przeznaczone dla blaszaków.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?