Starfield - beta branch w Steam oferuje patch dodający wsparcie dla DLSS

W sieci, póki co tylko na Steam oraz wyłącznie w formie bety, pojawiła się aktualizacja Starfield dodająca do gry wsparcie dla DLSS.

@ 09.11.2023, 10:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Starfield - beta branch w Steam oferuje patch dodający wsparcie dla DLSS

Bethesda Game Studios przygotowało kolejną aktualizację Starfield. Jest ona dostępna póki co wyłącznie na Steam i jedynie w gałęzi beta, a to oznacza, że nie zainstaluje się ona automatycznie. Łatka wprowadza sporo różnych zmian i usprawnień, a przy okazji dodaje wsparcie dla technologii DLSS, poprawiającej wydajność na kartach graficznych z serii GeForce RTX.

Dzięki temu, że do Starfield trafi DLSS (prawdopodobnie w wersji 3), gracze będą w stanie skorzystać z kilku rozwiązań opracowanych dla układów GeForce RTX. Chodzi dokładnie o technologię skalowania (Super Resolution), wygładzania krawędzi (DLAA), redukowania opóźnienia (Reflex) oraz generowania klatek (Frame Generation). Wszystkie powinny sporo poprawić optymalizację na urządzeniach NVIDII.

Jeśli chodzi o inne zmiany i poprawki, w dokumencie dołączonym do łatki napisano, że usunięto błędy związane z alokowaniem pamięci, poprawiono wydajność i stabilność, zmieniono działanie skradania się i usunięto błąd, który mógł doprowadzić do tego, że straciliście z oczu swój statek. Ponadto wprowadzono garść usprawnień w interfejsie, dzięki którym można sprawniej konsumować żywność i napoje.

Gdybyście nie wiedzieli, jak zaktualizować Starfield z gałęzi beta:

  • Klikacie prawym przyciskiem na Starfield w liście gier;
  • Wybieracie opcję Właściwości;
  • Przechodzicie do zakładki Beta z lewej strony;
  • Wybieracie jedną z dostępnych wersji Beta i zatwierdzanie;
  • Automatycznie powinno rozpocząć się pobieranie.

Starfield dostępne jest obecnie na PC oraz Xboksach Series X|S. Jeśli rozważacie jego zakup, zerknijcie na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe wersji dedykowanej blaszakom. Pamiętajcie też o naszym poradniku - wciąż nad nim pracujemy, ale już teraz znajdziecie w nim sporo informacji.


Sprawdź także:
Starfield

Starfield

Premiera: 06 września 2023
PC, XBOX X/S

Starfield to kolejna gra z gatunku RPG akcji od Bethesda Game Studios. Tym razem deweloperzy, który specjalizują się w produkcjach z klimatów bliższych postapokalipsie (F...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?