Lollipop Chainsaw RePOP nie będzie jednak remakiem, ale remasterem

Deweloperzy podjęli decyzję o zmianie rodzaju przygotowanej gry na podstawie rzekomych próśb graczy.

@ 13.10.2023, 15:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Lollipop Chainsaw RePOP nie będzie jednak remakiem, ale remasterem

Deweloperzy Lollipop Chainsaw RePOP postanowili, że nie będą przygotowywać remaku oryginalnego Lollipop Chainsaw, ale zamiast tego opracują remaster. Zmianę - dość istotną, trzeba przyznać - ujawnił na Twitterze założciel studia Dragami Games, niejaki Yoshimi Yasuda.

"Zmieniliśmy projekt gry RePOP z remake'u na remaster, zgodnie z Waszymi prośbami", napisał Yasuda na portalu X (dawniej Twitter). Nie wyjaśnił on niestety co to dokładnie oznacza. Możliwe, że deweloperzy uznali po prostu, że przerzucą całość - bez jakichkolwiek zmian - na nowy silnik graficzny. Ale możliwe też, że budżet przedsięwzięcia jest zbyt niski i skończy się po prostu na niewielkim liftingu.

Jak to finalnie będzie wyglądać, nie sposób powiedzieć, z oryginalnych zapowiedzi wynikało, że Lollipop Chainsaw RePOP to dość ambitny projekt. Miało ono otrzymać nową ścieżkę dźwiękową oraz bardziej realistyczny design artystyczny. W produkcji mieli nie brać udziału też kreatywny dyrektor oryginału, Suda51, oraz jego scenarzysta, James Gunn. Część zmian zmartwiła fanów pierwowzoru i możliwe, że to z tego względu postanowiono postawić na remaster.

Czekamy na więcej informacji i gdy tylko się pojawią, będziemy Wam je przekazywać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:26, 13.10.2023
Myślę, że po prostu się przeliczyli z tym remakiem, a remaster jest szybszy i tańszy, no i można na nim więcej zarobić.
0 kudosBarbarella.   @   09:02, 14.10.2023
Rok 2012? E, to jeszcze się ta czirliderka mocno nie zestarzała. Jak ten remaster będzie na Pecety to zagrałabym. Taka słodziara z wielka piłą. Cała Ja. Diabelski pomysł Super. Szczęśliwy
PS. Lollipopy też lubię. Szczęśliwy
0 kudosmrPack   @   14:28, 14.10.2023
Sama lekka zmiana w wizerunku Juliet wywołała burzę, więc będzie zachowawczo Puszcza oko Mi tam wszystko jedno, ale mogliby dodać stoje z wersji japońskiej i amerykańskiej Niewinny Kupiłem pudełkowe wydanie na PS3 kilka lat temu za symboliczne 50zł, a w tym momencie ceny wahają się od 275 do ponad 500 zł Konsternacja