MIcrosoft porzuci rynek gier, jeśli Game Pass nie okaże się sukcesem do 2027 roku?

Phil Spencer w trakcie rozprawy przyznał, że Game Pass jest w tym momencie dla Microsoftu najważniejszy.

@ 20.09.2023, 19:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

MIcrosoft porzuci rynek gier, jeśli Game Pass nie okaże się sukcesem do 2027 roku?

Microsoft był w ostatnim czasie ofiarom ogromnego wycieku danych. Dokumenty i maile, które do nas docierają pochodzą z rozprawy, w której spółka brała udział, aby przekonać Federalną Komisję Handlu Stanów Zjednoczonych, że przejęcie przez nią Activision Blizzard to dobry pomysł.

We wspomnianych dokumentach pojawiły się informacje na temat planowanego odświeżenia konsoli Xbox Series X, kolejnego hybrydowego Xboksa, a także tego, jak ważny dla giganta z Redmond jest Game Pass. Wszystko wskazuje na to, że korporacja stawia na tę jedną kartę i może się wycofać z rynku gier, jeśli usługa do 2027 roku nie rozwinie się do oczekiwanego przez szefostwo poziomu.

Jak dostrzegła redakcja Wccftech, Microsoft liczył na to, że Game Pass będzie się rozwijać znacznie szybciej, niż widać na załączonym poniżej wykresie. Spencer, podczas jednej z rozpraw, powiedział, że w szczególności liczono na szybszy wzrost liczby subskrybentów na PC oraz jeśli chodzi o rozgrywkę w chmurze. Jeśli wewnętrzne predykcje nie zostaną przekute w rzeczywistość do 2027 roku, to możliwe, że Microsoft porzuci gaming.

"Mogę spokojnie powiedzieć, że jeśli nie poczynimy większym postępów, niż te, które widać w przypadku konsol, wyjdziemy z rynku gier. Jeśli taki będzie efekt, to uczynimy to - nie sądzę, że nadal będziemy w tej branży".

Microsoft chce po prostu, aby osoby korzystające z Game Passa nie pochodziły w znacznej mierze z konsol, czyli sprzętu opracowywanego i sprzedawanego przez spółkę. Celem jest dotarcie do graczy spoza Xboksa, czyli właśnie tych na komputerach, urządzeniach smart oraz sprzęcie przenośnym. Game Pass musi być "znacznie większy, znacznie szybciej".

Do 2027 roku mamy jeszcze mniej więcej cztery lata, a wówczas wszystko stanie się jasne. Inna sprawa, że wypowiedzi Spencera mogły być specjalnie nacechowane dramatyzmem, aby pokazać w sądzie, że Game Pass nie stanowi zagrożenia dla innych firm z branży.

Z początkiem roku Microsoft ujawnił, że Game Pass ma już 25 milionów subskrybentów na całym świecie i na wszystkich platformach. Nie wiemy niestety czy wynik ten jest nadal aktualny.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   20:21, 20.09.2023
A tam bzdury gadają. Akurat porzucą rynek, który przynosi im miliony zysku. Już to widzę...
0 kudosmrPack   @   10:58, 21.09.2023
Szkoda, że to staje się coraz mniej realne, by Microsoft przestał stawiać najmocniej na GP, a skupił się też na równym poziomie na swoich studiach Niewinny
1 kudosMicMus123456789   @   16:49, 21.09.2023
MS od dawna skupia się nie na tym co trzeba. Jeśli by się wycofali to branża niewiele straci, własnych tytułów prawie w ogóle nie mają i raz na kilka lat wypuszczą jakąś małą perełkę. A Sony czy Nintendo jakimś cudem potrafią wpisywać się co roku na karty historii branży.
0 kudosBarbarella.   @   16:57, 21.09.2023
Ale Microsoft wspólnie z Sony wpisali się do historii sądownictwa. Akta z rozprawy przez wieki będą skarbnicą wiedzy o grach. Zadziorny