EA Sports WRC - nowy gameplay zdradza szczegóły rozgrywki

Nowy silnik, hybrydowe rajdówki i wiele więcej.

@ 20.09.2023, 19:37
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps5, xbox x/s

EA Sports WRC - nowy gameplay zdradza szczegóły rozgrywki

Studio Codemasters pochwaliło się nowym gameplayem z EA Sports WRC, czyli rajdowej serii tworzonej od teraz pod skrzydłami Electronic Arts. Wideo zawiera szczegółowy komentarz.

Dzięki temu dowiadujemy się o nowościach jakie czekają na miłośników rajdów. Gra powstaje na silniku Unreal Engine (twórcy nie chwalą się konkretną wersją), który zastąpił wysłużony EGO Engine, czyli poprzedni, autorski silnik studia Codemasters. Decyzję o zmianie narzędzia podjęto z konieczności odwzorowania prawdziwych odcinków z rajdów WRC - starszy silnik nie pozwalał w tak łatwy sposób przygotować tak rozległych i długich tras. Na Unreal Engine okazało się to prostsze.

Codemasters nie porzuca jednak w pełni swojego narzędzia - udało im się zmodyfikować Unreal Engine w taki sposób, że część rozwiązań z EGO zostało przeniesionych do EA Sports WRC. Mowa chociażby o świetnej fizyce jazdy - model prowadzenia pojazdów wzorowany jest na DiRT Rally 2.0, ale fizyka została udoskonalona by jeszcze bardziej dążyć w stronę realizmu.

Poza tym EA Sports WRC to cała masa smaczków i rozwiązań zaczerpniętych prosto z aktualnych sezonów WRC - pościgamy się m.in. autami z nowymi hybrydowymi silnikami, gdzie trzeba będzie umiejętnie kontrolować procent zużycia baterii. Fani klasyki mogą jednak spać spokojnie - bo także starsze wozy pojawią się w grze.

Premiera EA Sports WRC zaplanowana jest na 3 listopada 2023 roku.


Sprawdź także:
EA Sports WRC

EA Sports WRC

Premiera: 03 listopada 2023
PS5, XBOX X/S, PC

EA Sports WRC to teoretycznie dwunasta pełnoprawna odsłona serii symulacyjnych gier wyścigowych sygnowanych licencją Rajdowych mistrzostw świata, jednak z uwagi na to, że...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?