Metal Gear Solid Delta: Snake Eater z dialogami od aktorów z oryginału

Konami zapewnia, że w Metal Gear Solid Delta: Snake Eater pojawią się dialogi nagrane przez "oryginalnych" aktorów.

@ 01.06.2023, 14:35
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater z dialogami od aktorów z oryginału

Konami potwierdziło, że Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, remake Metal Gear Solid 3, ma wykorzystać oryginalne głosy i dialogi.

Poprzednie informacje o grze sugerowały to, ale czekaliśmy na oficjalne stanowisko producenta. We wstępnym komunikacie prasowym stwierdzono, że remake będzie miał oryginalne kwestie, a potwierdza to oficjalne konto Metal Gear na Twitterze: "Fabuła i głosy postaci w Metal Gear Solid Delta: Snake Eater pozostają takie same, jak w oryginalnej grze".

Teraz już oficjalnie samo Konami stwierdziło, że oryginalne głosy i aktorzy zostaną wykorzystane w odnowionej grze. W oświadczeniu dla Kotaku rzecznik Konami powiedział: "Historia i głosy postaci w Metal Gear Solid Delta: Snake Eater pozostaną takie, jak w oryginalnej grze".

Szef komunikacji Konami dla obu Ameryk, Tommy Williams, powiedział The Verge, że remake ponownie wykorzysta linie dialogowe z oryginalnej gry. Nie będzie w nich żadnych zmian.

Decyzja kontrastuje z ostatnimi remake'ami innych gier, w tym Remake Resident Evil 4 , który sięgnął po nowych aktorów głosowych z zachowaniem kluczowych elementów (w tym kultowego kupca), podczas gdy remake Dead Space został stworzony od podstaw dając głos nawet nic nie mówiącemu w oryginale bohaterowi.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   17:37, 01.06.2023
Mimo, że ogólnie nowa obsada w RE4Remake wypadła dobrze to pojawiło się niezadowolenie części graczy w przypadku aktorki podkładającej głos Ady Wong w angielskiej wersji językowej. Druga sprawa, że nagranie ponowne z tymi samymi osobami mogłoby być trudne z różnych względów. Tańsze i pewniejsze jest użycie oryginalnych głosów, które są już bardzo powiązane z konkretnymi postaciami (np. Snake zawsze kojarzył się z głosem Davida Haytera).