Scenarzysta World of Warcraft twierdzi, że Blizzard zwolnił go po tym, jak dodał żarty o 'korporacyjnej chciwości'

Co ciekawe, dialog w grze, w którym były owe żarty pozostawał niezauważony przez około tydzień. Gdy go dostrzeżono, zwolniono dewelopera.

@ 01.06.2023, 13:50
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Scenarzysta World of Warcraft twierdzi, że Blizzard zwolnił go po tym, jak dodał żarty o 'korporacyjnej chciwości'

Cała sprawa dotyczy postaci zwanej Loot Specialist, czyli Specjalista od Łupów. Została ona dodana do gry w marcu bieżącego roku, a część dialogów z nią związanych przygotował scenarzysta Eric Covington. Wśród wypowiedzi były teksty pokroju: "kolejny rekordowy kwartał, jeśli chodzi o przychody", "nazwijmy to modyfikacją kosztów życia", "będzie kolejny jacht dla mnie" oraz "czas, by powrócić do biura". Niestety niektóre żarty nie przypadły do gustów zarządzającym.

Jak czytamy we wpisie opublikowanym przez Covingtona na Twitterze, po tym, jak zarządzający zauważyli dialogi, został on zwolniony. Nie dostrzegli w nich żartu, a to oznacza, że prawdopodobnie poczuli się urażeni.

"Napisałem żarty dotyczące jakiejś ogólnej korporacyjnej chciwości, związane z goblinem z Venture Company (pasujące do postaci), ale wtedy szefostwo dopasowało do żartów swoją twarz, podczas gdy ja skupiałem się na aktualizacji. Poczuli zażenowanie, a ja nie pracuję już w Blizzardzie".

Co ciekawe, dialogi, które napisał Covington były potem wykorzystywane z zwiastunach. Robiono to aż do momentu, gdy deweloper zgłosił szefostwu, iż wykorzystują treści, za które został zwolniony.

"Śmieszne, że były one odpowiednio dobre do marketingu i promowaniu gry przed, w trakcie i po tym, jak zostałem zwolniony. Usunięto to dopiero po tym, jak zwróciłem im uwagę na hipokryzję".

"Nikt nie pomyślał, żeby zapytać mnie jakie miałem intencje, jeśli chodzi o tę postać (czy była skierowana przeciwko komuś? Nie). Żadnej grzecznej prośby, abym się z tym uporał i poprawił część linii ze względu na okoliczności (zrobiłbym to i pomógł)".

"Dziewięć lat pracy poszło z dymem bez jakiegokolwiek pytania, ponieważ ktoś spojrzał na niewinny żart i zobaczył swoje odbicie. Naprawdę się wtedy spieszyli i wypchnęli mnie z firmy w ciągu miesiąca, wiedząc, że wszelkie benefity skończą się następnego dnia".

Activision Blizzard nie skomentował powyższych rewelacji i zakładamy, że firma raczej się do nich nie odniesie. Szczególnie, że nie słynie ona z dobrego traktowania pracowników.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:16, 01.06.2023
Moje postrzeganie Grubbego Koticka nie jest specjalnie pozytywne ale sprawa tego zwolnienia dla mnie dziwna jakaś. Niby kolo wyleciał z pracy za teksty robiące sobie jaja z krawaciarzy Blizzarda. To jak, obrazili się, wywalili gościa z pracy a potem używali tych tekstów w celach marketingowych? No to mają poczucie humoru czy nie mają? Trochę bez sensu. Ale kij tam, to raczej pudelkowy news.