Capcom chwali się rekordową sprzedażą swoich gier

Capcom zaliczył kolejny świetny okres sprzedażowy wyprodukowanych przez siebie gier.

@ 11.05.2023, 14:35
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Capcom chwali się rekordową sprzedażą swoich gier

Firma Capcom opublikowała wyniki finansowe za rok fiskalny kończący się 31 marca 2023, ujawniając szósty rok z rzędu rekordowych zysków i trwałego wzrostu w całej branży. Chociaż w raporcie zauważono potencjalnie niestabilne zachowania w przyszłości, w oparciu o „rozbieżne potrzeby użytkowników i zmiany warunków rynkowych”, wydaje się, że zmiany nie wpłyną na ogólną sprzedaż.

Sprzedaż netto wzrosła o 14,4% rok do roku z 110,1 miliarda jenów do 125,9 miliarda jenów. Dochody operacyjne wzrosły podobnie, o około 18,4%.

Wiele z tego sukcesu można przypisać nowym grom w katalogu Capcom, w tym sukcesom Resident Evil 4 Remake i Monster Hunter Rise: Sunbreak, które znacząco przyczyniły się do 41,7 miliona sprzedanych gier w roku podatkowym.

Według zestawienia, 80,3% gier zostało sprzedanych na rynkach zagranicznych, a 19,7% w Japonii. Bardzo interesującą liczbą jest to, że tylko 10,6% tej sprzedaży odnotowano jako sprzedaż fizyczną. Według raportu na rok 2023 aż 89,4% sprzedaży gier dotyczyło jednostek cyfrowych.

Około 29,7% całkowitej sprzedaży przypadło na nowe gry, takie jak Resident Evil 4 Remake (3,75 miliona sprzedanych egzemplarzy) i Monster Hunter: Sunbreak (5,45 miliona sprzedanych egzemplarzy). Pozostała część gier (70,3%) to tytuły katalogowe, definiowane jako gry, które pojawiły się na rynku wcześniej niż w bieżącym roku finansowym.

Spośród nich odnotowano znaczącą sprzedaż Monster Hunter Rise, Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 Remake, Devil May Cry 5, Resident Evil Village i Resident Evil 7.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosthiefi   @   11:30, 12.05.2023
Ostatnie dwa Resident Evile są genialne, lepsze nawet niż klasyki s latach 90tych.
Re8 Village i RE4 remake to najlepsze gry singlowe zjadające na śniadanie nawet exy od Sony.
RE4 Remake to murowany GOTY 2023 roku (chociaż wiem, że fanboje Nintendo przekrzyczą system i GOTy zgarnie znowu przereklamowana Zelda 2).
Capcom pokazał, że jak Japoński gamedev postawi na jakość i zwiekszy odpowiednio budżet gier, to jest w stanie robić bardzo dobre gry jak za ery PS1 i PS2 kiedy japoński gamedev był dużo lepszy od amerykańskiego.