Aliens: Dark Descent - znamy datę premiery i mamy pierwszy gameplay

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat Aliens: Dark Descent. Poznaliśmy dzięki temu m.in. datę premiery przedsięwzięcia.

@ 22.03.2023, 13:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Aliens: Dark Descent - znamy datę premiery i mamy pierwszy gameplay

Aliens: Dark Descent opracowywane jest przez Tindalos Interactive, a jego wydaniem zajmie się Focus Entertainment. Do tej pory nie wiedzieliśmy kiedy mamy się spodziewać premiery gry, ale wreszcie sytuacja uległa zmianie. Mamy też pierwszy gameplay.

Jeśli chodzi o datę premiery, to Aliens: Dark Descent zadebiutuje dokładnie 20 czerwca. Grać będziemy wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox i PlayStation. Gdybyście byli zainteresowani zerknięciem na to, co przygotowali twórcy, koniecznie odpalcie poniższy odtwarzacz.

W Aliens: Dark Descent wcielamy się w dowódcę zespołu Marines, którzy starają się zbadać powstanie, które miało miejsce na księżycu Lethe, a które doprowadziło do uwolnienia Xenomorphów. W trakcie zabawy nie kontrolujemy bezpośrednio żadnego z żołnierzy, ale wydajemy polecenia naszym podopiecznym. Rozgrywka oparta jest na taktyce i strategii. Co ciekawe, poległy Marine pozostaje martwy permanentnie i musimy sobie radzić bez niego, ewentualnie rekrutując nowych członków zespołu.

Aliens: Dark Descent zapowiada się całkiem ciekawie, a jego premiera - jak wspomniałem - będzie miała miejsce 20 czerwca.


Sprawdź także:
Aliens: Dark Descent

Aliens: Dark Descent

Premiera: 20 czerwca 2023
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S

Aliens: Dark Descent to taktyczna gra strategiczna osadzona w filmowym uniwersum stworzonym przez Ridleya Scotta. Za projektem stoi studio Tindalos Interactive odpowiedzi...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKeiko   @   22:00, 22.03.2023
Ucieszyłem się patrząc na screen, bo myślałem, że to może być jakiś dobry twin-stick jak Dead Nation czy Alien Breed. Taktycznymi grami jednak nie bardzo się interesuję. ;/