Amnesia: The Bunker - znamy długość gry

Długość Amnesia: The Bunker zależna będzie oczywiście od stylu grania, ale wiemy w jakim przedziale będzie oscylować.

@ 22.03.2023, 12:50
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, xbox x/s

Amnesia: The Bunker - znamy długość gry

Kreatywny lider Amnesia: The Bunker, Frederik Olsson, rozmawiał niedawno z ekipą portalu GamingBolt na temat tego, ile mniej więcej czasu będziemy musieli poświęcić na przejście całej gry. Poruszono też kwestię liniowości, a konkretnie jej braku, oraz możliwości wielokrotnego podchodzenia do rozgrywki. Okazuje się, że długość Amnesia: The Bunker oscylować będzie w granicach od 4 do 6 godzin, a wpływ na czas zabawy będzie miało m.in. zaangażowanie grającego.

"Przeciętny gracz na pojedyncze przejście zarezerwować musi od 4 do 6 godzin, ale może się to zmieniać w całkiem sporym zakresie. Nie skupiamy się na długości, ale na przetrwaniu. Więc niektórzy gracze mogą skończyć w 4 godziny, a inni mogą poświęcić czas na eksplorację, pomyśleć o kolejnych posunięciach, poeksperymentować i opracować strategię. Finalnie, długość gry będzie się zmieniać w zależności od umiejętności oraz odwagi gracza, jak również ze względu na preferowany styl rozgrywki oraz podejmowane decyzje. Dynamiczna i losowa natura gry będzie sprawiać, że każde podejście do niej będzie unikatowe i odmienne, więc gracze mogą spokojnie wyciągnąć więcej z kolejnych przejść".

Amnesia: The Bunker - jak widać - będzie nieco krótsze niż poprzednie odsłony cyklu, których czas przejścia oscylować w granicach 10 godzin. Warto jednak pamiętać, że tym razem twórcy postawili na nieliniowy charakter rozgrywki oraz elementy generowane losowo.

"Jednym z kluczowych filarów projektu tej gry było przygotowanie doświadczenia, do którego gracze będą chcieli powracać, albo we własnym zakresie, albo po zobaczeniu czyjejś rozgrywki. Świadomie podjęliśmy decyzję o tym, by unikać liniowości i przewidywalności, a dzięki temu każdy aspekt gry ma stanowić wyzwanie, nieważne jak wiele razy zagrasz. Gracz nigdy nie powinien wiedzieć co będzie od niego wymagane, by uporać się z danym problemem".

Zapowiada się bardzo ciekawie, a samodzielnie Amnesia: The Bunker będziemy w stanie sprawdzić już 16 maja, kiedy tytuł pojawi się w sprzedaży i dostępny będzie na PC, Xboksach oraz PlayStation 4.


Sprawdź także:
Amnesia: The Bunker

Amnesia: The Bunker

Premiera: 06 czerwca 2023
PC, PS4, XBOX ONE, XBOX X/S

Amnesia: The Bunker to czwarta odsłona popularnej serii przygodowych gier akcji utrzymanych w konwencji horrorów. Za projekt odpowiada niezależne studio Frictional Games ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   14:51, 22.03.2023
No i fajnie. Po co sztucznie to przedłużać.