Project Sirius, nowa gra w uniwersum Wiedźmina prawdopodobnie została zrestartowana

CD Projekt nie ujawnił jednak czy zmieniła się tylko skala nowej gry opracowywanej przez The Molasses Flood, czy skasowano dotychczasową pracę.

@ 21.03.2023, 12:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Project Sirius, nowa gra w uniwersum Wiedźmina prawdopodobnie została zrestartowana

Jakiś czas temu CD Projekt ujawnił, że zamierza przygotować kilka gier w uniwersum Wiedźmina. Niektóre przedsięwzięcia, jak pełnoprawna kontynuacja serii, opracowywane są wewnętrznie przez CD Projekt RED. Powstaje też remake pierwszej części cyklu, a także coś, co kodowo zwano Project Sirius. To właśnie o nim dziś mowa.

Project Sirius znajduje się w rękach studia The Molasses Flood. Ma to być jakieś "innowacyjne podejście do marki Wiedźmin", które zapewnić ma nam niezapomnianą opowieść, kierowaną zarówno dla dotychczasowych, jak i całkiem nowych fanów uniwersum. Za kulisami gra prawdopodobnie została zrestartowana.

CD Projekt opublikował komunikat, z którego wynika, że poniesione dotychczas na Project Sirius wydatki zostaną zaksięgowane w pierwszym kwartale fiskalnego roku 2023. Ponadto, po przejrzeniu wszystkich materiałów związanych z grą, zdecydowano się przygotować "nowe ramy dla tego projektu", co oznacza, że prawdopodobnie zrobiono restart.

Restart nie oznacza oczywiście automatycznie skasowania dotychczasowej pracy. Możliwe, że chodzi po prostu o to, iż przedsięwzięcie jest bardziej obiecujące, niż pierwotnie zakładano. Dlatego otrzyma ono całkiem nowy, wyższy budżet i po prostu się rozrośnie.

Na razie nie mamy konkretów na temat Project Sirius, ale jak tylko takowe się pojawią, będziemy Was informować. Z plotek wynika, że może to być przedstawiciel gatunku roguelite, w którym znajdziemy proceduralnie generowane elementy, tryb współpracy oraz rozgałęziającą się fabułę.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   14:32, 21.03.2023
Fajnie jakby taki projekt wypalił. Coś nowego, innego w uniwersum Wiedźmina bardziej by mnie zainteresowało niż kolejna część sagi o Geralcie {chyba że z Ciri w roli głównej}.
1 kudospetrucci109   @   15:12, 21.03.2023
Mogliby zrobić point n'clicka ☺️
0 kudosBarbarella.   @   17:54, 21.03.2023
Point'n'clicki, platformówki, rogaliki itp byleby zapomnieli o serialach na Netflixie. Szczęśliwy