Planowano prequel The Last of Us, skupiający się na matce Ellie

Naughty Dog planowało przez chwilę przygotować prequel dla The Last of Us. Projekt finalnie jednak odłożono na półkę.

@ 15.03.2023, 11:48
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, ps4, ps5

Planowano prequel The Last of Us, skupiający się na matce Ellie

The Last of Us cieszyło się ogromną popularnością jeszcze zanim zadebiutował serial na jego podstawie. Dzieło HBO popularność cyklu oczywiście poprawiło, a dzięki temu na świat wypływają rozmaite ciekawostki na temat marki przygotowanej przez studio Naughty Dog. Tym razem dowiedzieliśmy się, iż deweloperzy przez pewien czas planowali prequel. Nigdy się on jednak nie zmaterializował.

Uwaga: Poniżej znajdują się drobne spoilery, zarówno dotyczące gry, jak i serialu.

Reżyser i scenarzysta The Last of Us, Neil Druckmann, rozmawiał niedawno z Kinda Funny, a podczas wywiadu przyznał, że w pewnym momencie jego studio planowało przygotowanie prequela The Last of Us, którego akcja skupiała się na Annie, matce Ellie. Gra miała trafić w ręce zewnętrznego studia, a rozmowy na jej temat trwały podobno dość długo. Finalnie projekt odłożono na półkę.

"Była bardziej kompletna wersja tej opowieści, która sięgała wstecz, a którą chcieliśmy zaprezentować w formie gry", powiedział Druckmann. "Nie przez Naughty Dog, ale zewnętrzne studio, które przedstawił mi Greg Miller. Rozmawialiśmy o tym przez długi czas, ale nagle wszystko się rozpadło i nie wyszło. Ale jest inna rzeczywistość, w której jest gra o Annie".

Nie wiadomo w tym momencie, czy Naughty Dog kiedykolwiek powróci do zapomnianego przedsięwzięcia, ale jak tylko pojawią się nowe informacje na ten temat, będziemy Wam je przekazywać na bieżąco. Póki co pamiętajcie, że pierwszy sezon serialu The Last of Us jest już dostępny na HBO, a niedawno pisaliśmy co nieco na temat sezonu drugiego.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?