GTA VI zostanie zapowiedziane w tym roku, a premiera nastąpi pod koniec roku 2024 - plotka

Znany insider twierdzi, że Rockstar rozpoczął wycinanie zawartości z GTA VI, aby nie doszło do kolejnych opóźnień. Wycięte elementy otrzymamy w formie DLC.

@ 06.03.2023, 13:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

GTA VI zostanie zapowiedziane w tym roku, a premiera nastąpi pod koniec roku 2024 - plotka

Rockstar Games najczęściej tworzy kolejne odsłony serii GTA przez wiele lat i nie ujawnia niczego konkretnego, póki deweloperzy nie są do tego gotowi. Mimo że GTA VI powstaje od dłuższego, a twórcy się z tym nie ukrywają, nadal nie otrzymaliśmy zapowiedzi, a tym bardziej żadnych materiałów promujących przedsięwzięcie. Może się to jednak zmienić niebawem.

Znany insider, Tez2, uważa, że Rockstar Games jest już prawie gotowe do ujawnienia GTA VI. Z postu, jaki opublikował on na forum GTA wynika, że zapowiedź "szóstki" powinna mieć miejsce jeszcze w tym roku, a premiera nastąpi w okresie świątecznym roku 2024, choć możliwa jest też obsuwa do roku 2025.

"Oni celują w święta 2024, choć mówimy tutaj o dacie, która się ciągle zmienia i nie jest jeszcze ustalona na sztywno", wyjaśnił insider. "Wielokrotnie datę w ostatnich latach przesuwano. Możliwe też, że premiera zostanie przesunięta na wczesny rok 2025".

Co ciekawe, insider napisał, że Rockstar zaczął już nawet usuwać zawartość z gry, aby nie doszło do kolejnych opóźnień. Wycięte treści mamy otrzymać po premierze w formie jakiś dodatków.

"Osobiście widzę, że zapowiedź zostanie opublikowana w tym roku. Nie sądzę, aby szefostwo zgodziło się na większe opóźnienie, czyli do świąt 2025/2026. Wycinanie niektórych elementów i umieszczanie ich w DLC może być lepszym wyborem dla szefostwa niż kolejne opóźnienia".

Z wcześniejszych przecieków dowiedzieliśmy się, że akcja GTA VI będzie się toczyć we współczesnym Vice City, a podczas zabawy kontrolować będziemy dwóch bohaterów: kobietę i mężczyznę. Rockstar podobno odłożył na półkę wszystkie inne przedsięwzięcia (w tym remastery Red Dead Redemption oraz GTA 4), by zająć się konkretniej GTA VI.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   09:03, 08.03.2023
Właśnie wywaliłam GTA 5 z dysku po paru latach grania więc czekam.