Criterion chciałoby przygotować nową grę z serii Burnout

Na razie jednak nie ma żadnych planów kontynuacji tej zapomnianej serii. Deweloperzy skupiają się na cyklu Need for Speed.

@ 29.11.2022, 16:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Criterion chciałoby przygotować nową grę z serii Burnout

Criterion opracowuje od kilku lat kolejne odsłony serii Need for Speed, mimo że studio zasłynęło lata temu za sprawą całkiem innego cyklu: Burnout. Jak się jednak dowiedzieliśmy, Burnout w najbliższym czasie na pewno nie powróci. Nie ma co do tego przynajmniej żadnych planów.

Need for Speed Unbound to najnowsze przedsięwzięcie studia Criterion, mające zadebiutować na początku przyszłego miesiąca. Podczas opracowywania ścigałki, ekipa Criterion wspomagała także inne studia, przygotowując m.in. Battlefield oraz Battlefront. Jej pracownicy chętniej zajęliby się jednak czymś innym - nową częścią Burnout. Na to przynajmniej wskazują wypowiedzi jednego z pracowników, Kierana Crimminsa, kreatywnego dyrektora Unbound.

"Tak, absolutnie, mam taką nadzieję. To nie jest jednak coś, czemu się obecnie przyglądamy. To nie jest moja następna gra, ani nic takiego. Nie żebym mógł powiedzieć czy faktycznie nie jest, ale myślę, że mogę zdradzić, że to nie jest gra, którą będą przygotowywał. Ale jeśli mówimy o grach, do których czujemy najwięcej pasji, to oczywiście chodzi o Need for Speed oraz Burnout. Kochamy te marki, a Burnout oferuje tak unikatowe spojrzenie na wyścigi, że myślę, iż byłoby obecnie fenomenalne. Więc, chciałbym je przygotować. Mam nadzieję, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziemy mogli rozszerzyć ekipę, a może wtedy także się tym zająć. Nie jest to najbliższa przyszłość, ani nic takiego, ale człowieku, byłaby zabawa".

Seria Burnout nie otrzymała pełnoprawnej odsłony od lat. Bądźcie jednak gotowi na premierę Need for Speed Unbound, którą zaplanowano na 2 grudnia. Grać będziemy wówczas na PC, Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:17, 30.11.2022
Nowego Burnouta przywitałbym z otwartymi ramionami Szczęśliwy To już do tej serii bardziej pasują te pierdoły graficzne z Unbound Konsternacja
0 kudosMicMus123456789   @   18:58, 30.11.2022
Cytat: mrPack
Nowego Burnouta przywitałbym z otwartymi ramionami


Ja tak samo, ale teraz pytanie czy nowy Burnout powinien być jak Takedown czy Paradise? Osobiście dużo grałem w Paradise, ale z kolei w Takedown dużo grałem z bratem w trybie kraks samochodowych Dumny W obu przypadkach zabawa była przednia Szczęśliwy
0 kudosmrPack   @   17:47, 01.12.2022
Cytat: MicMus123456789
Ja tak samo, ale teraz pytanie czy nowy Burnout powinien być jak Takedown czy Paradise? Osobiście dużo grałem w Paradise, ale z kolei w Takedown dużo grałem z bratem w trybie kraks samochodowych Dumny W obu przypadkach zabawa była przednia Szczęśliwy
Po drodze były jeszcze Revenge oraz Dominator Puszcza oko Tryb Crash uwielbiam i to jeden z moich ulubionych trybów pojawiających się w tej serii, więc jeśli kiedyś by powstała kolejna część to oby się w niej znalazł Cool Gram sobie co jakiś czas w Revenge we wstecznej kompatybilności na XOX dla odstresowania Pokręcony
0 kudosLucas-AT   @   00:37, 02.12.2022
Pamiętam, że Burnout 2 był moją pierwszą grą na PS2 i kopara mi wtedy opadła. Ta szybkość, ta płynność, te kraksy, ta dynamika, ta grafika - robiło to wrażenie. Bardzo szkoda, że ta seria została pogrzebana, bo zjada NFSa na śniadanie. Ale gdyby miała wrócić, to poproszę powrót do klasycznych tras, a nie otwartego świata z Burnout Paradise.