Poznajcie Martial Law - grę indie o Polsce w czasach komunizmu

Lata 80-te w Polsce często kojarzą się z czasami komunizmu, który jest co najmniej kontrowersyjnym tematem. Nie znaczy to jednak, że nie powinno się o nim mówić. Z takiego też założenia wyszli prawdopodobnie twórcy naprawdę ciekawej gry, opowiadającej o wspomnianej rzeczywistości. Produkcja jest obecnie dostępna za darmo na Steamie i konsolach Xbox.

@ 30.12.2021, 17:57
Filip "zubal22" Sudoł
pc, xbox one, xbox x/s, free 2 play

Poznajcie Martial Law - grę indie o Polsce w czasach komunizmu

Tydzień temu na Steamie oraz konsolach Xbox One i Series X/S premierę miała nietypowa gra indie o tytule Martial Law. Jej akcja ma miejsce w czasach komunistycznej Polski lat 80-tych i skupia się na przedstawieniu rzeczywistości w jakiej żyli wówczas Polacy. Produkcja jest owocem pracy małej polskiej ekipy pod nazwą FIXER i powstała podczas GameJam PolskiGameDev.PL 2021, zaś w sklepach została udostępniona za darmo, więc każdy może ją sprawdzić na własną rękę. Motyw przewodni tytułu jest co najmniej nietypowy, ale z pewnością ciekawy i ważny, zwłaszcza w naszym kraju.

Martial Law to gra typu visual novel, utrzymana w pixel artowym stylu graficznym w wyjątkowym klimacie Polski lat 80-tych. Sami twórcy tak opisali swój tytuł na Steamie: 

"Martial Law jest grą o rzeczywistości, która przyszła wraz z komunizmem w Polsce. Gra ma na celu zwizualizowanie realiów polskich rodzin tamtych czasów, ich sposobu myślenia oraz rozumienia świata. Historia przedstawiona jest z perspektywy mężczyzny porzuconego przez rodzinę z powodu jego niskiego statusu społecznego. Mężczyzna stara się z całych sił by być przy swojej córce bez względu na utrudnienia".

Dzieło rodzimego dewelopera jest obecnie jedną z chętniej pobieranych nowych projektów w kategorii free to play na Steamie. O samym Martial Law wspominano także w serwisach zagranicznych tj. PC Gamer, co na pewno stanowi dla ludzi odpowiedzialnych za nie swego rodzaju zachętę, a dla obcokrajowców być może ciekawą opcję na bliższe poznanie naszej historii i kultury.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?