Xbox Game Pass na razie nie zadebiutuje na innych platformach

Wywiad przeprowadzony przez redakcję serwisu GameRadar z Philem Spencerem, szefem Xboksa i wiceprezydentem w Microsofcie do spraw gier, odpowiada na pytanie, czy w korporacja planuje wejść z Game Passem lub xCloud na inne platformy. Niestety - na razie nic takiego się nie stanie.

@ 16.08.2021, 15:01
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, xbox one, xbox x/s

Xbox Game Pass na razie nie zadebiutuje na innych platformach

Ekspansja usługi Xbox Game Pass na razie zostaje wstrzymana - taka konkluzja pojawiła się po wywiadzie przeprowadzonym z Philem Spencerem, w którym jednym z tematów było m.in. pojawienie się sztandarowej usługi Microsoft w dziedzinie gier wideo na innych platformach sprzętowych.

Redakcja serwisu GameRadar miała ostatnio okazję zapytać Phila Spencera o kilka rzeczy. Jednym z podjętych wątków była kwestia przeniesienia Game Passa na inne platformy. Swego czasu Internet huczał od plotek na temat debiutu tej usługi na konsoli Nintendo Switch, gdy gracze dodali dwa do dwóch po zobaczeniu na szafce Spencera rzeczonego urządzenia. Na razie jednak nic takiego się nie stanie i spekulacje domorosłych detektywów (przynajmniej na ten moment) okazały się nietrafione:

"Nie mamy na razie planów na przeniesienie [usług związanych z Xboksem dop. Mar.] na inne platformy. Głównie przez fakt, że są zamknięte, więc nie chcą czegoś na wzór Xbox Game Passa. Na rynku jest szereg otwartych platform pozwalających nam rosnąć: Internet [w domyśle streaming dop. Mat.], PC, urządzenia przenośne. Tak więc, szczerze mówiąc, skupiamy się wyłącznie na nich".

Szef Xboksa i wiceprezydent w Microsofcie do spraw gier nie przekreśla, że coś może zmienić się w przyszłości:

"W końcu, kiedy mówimy, że chcemy by każdy mógł grać na Xboksie, naprawdę mamy na myśli to, że jeśli jesteśmy w stanie przenieść pełne to doświadczenie na urządzenie, na które gracze chcą, to jesteśmy otwarci na dyskusję.".


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?