PlayStation 5 dostanie mnóstwo gier ekskluzywnych, przekonuje szefostwo

Generacja PlayStation 5 pełna będzie fantastycznych tytułów, uważa Jim Ryan. Sony wciąż inwestuje w nowe i stare marki, stając do walki z Microsoftem.

@ 23.04.2021, 09:55
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

PlayStation 5 dostanie mnóstwo gier ekskluzywnych, przekonuje szefostwo

Jim Ryan przekonany jest, że mające zadebiutować na PlayStation 5 gry ekskluzywne są naprawdę wyjątkowe. Co ważne, nie chodzi tu tylko o najbliższy rok lub dwa, ale cały okres "życia" urządzenia, który obejmuje oczywiście znaczną część trwającej właśnie dekady. Nowe wypowiedzi Ryana docierają do nas za sprawą japońskiego magazynu Nikkei, w którym szef PlayStation nawiązywał do konkurowania z MIcrosoftem oraz nabytymi przez giganta z Redmond firmami.

"Po cichu, ale stabilnie inwestowaliśmy w wysokiej jakości gry dla PlayStation. Chcemy mieć pewność, że generacja PlayStation 5 ma więcej ekskluzywnego oprogramowania niż kiedykolwiek wcześniej. Zaangażowaliśmy w przejęcia oraz łączenie sił w przeszłości, jak np. z Insomniac Games. Nie odrzucamy takiej ewentualności w przyszłości".

Ryan poruszył też kwestię tego, czy Sony porzuciło Japonię, aby rozszerzyć działania globalne. Jak się okazuje, niczego takiego w korporacji nie uczyniono.

"PlayStation 5 ma mnóstwo oprogramowania opracowanego przez japońskich twórców. Idąc do przodu, chcielibyśmy wzmocnić nasze korzenie z japońskimi deweloperami i publikować zawartość dla PlayStation 5 przeznaczoną dla japońskiego rynku".

Wspomnianych planów na ekskluzywne dla PlayStation 5 gry niestety nie ujawniono, ale w miarę upływu czasu powinniśmy mieć więcej informacji w temacie. Wszystkie będziemy Wam oczywiście przekazywać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   12:40, 23.04.2021
Kolejne generacje PlayStation zawsze cechowały się mocnymi grami na wyłączność, dla których kupowało się konsole Sony. Liczę, że i w tej będzie tak samo.
0 kudosMicMus123456789   @   16:53, 23.04.2021
PS4 nie zawodziło w kwestii gier ekskluzywnych więc z PS5 nie może być inaczej. Na szczęście Sony dawno temu zrozumiało, że tytuły ekskluzywne jak i często tylko singlowe się opłacają.