Nintendo Switch Pro ma otrzymać sprzętowe DLSS

Już od roku krążą plotki jakoby miała się pojawić nowa wersja konsoli Nintendo pod nazwą Nintendo Switch Pro. Do sieci wyciekły pierwsze techniczne detale na jej temat.

@ 11.03.2021, 18:16
Maciej "Kawira" Domański
sprzęt, switch

Nintendo Switch Pro ma otrzymać sprzętowe DLSS

Koncernowi Nintendo chyba coraz trudniej ukryć fakt opracowywania nowej wersji Switcha. Przypomnijmy, że Japończycy już wypuścili jedną rewizję w postaci Switch Lite przeznaczoną do zabawy poza domem. Nintendo Switch Pro podobno ma pojawić się jeszcze w czerwcu tego roku oraz posiadać swoje ekskluzywne tytuły podobnie jak Nintendo DSi czy New 3DS. Właśnie wyciekły pierwsze szczegóły odnoszące się do specyfikacji maszyny.

Po pierwsze, mamy otrzymać większy ekran obsługujący rozdzielczość do 720p. Po zadokowaniu moglibyśmy osiągnąć nawet 4K, które obecnie staje się złotym standardem w gamingu. Podobno z tego powodu obudowa samej stacji dokującej przejdzie gruntowny lifting. Użytkownik znany jako NateDrake z forum ResetEra wspomina także, że Switch Pro otrzyma sprzętowy tryb DLSS. Co ciekawe ma być on obsługiwany przez moduł przenośny, co oznacza lepszą jakość grafiki nie tylko na dużym ekranie.

Dla nieobeznanych w temacie, DLSS to skrót od Deep Learning Super Sample. Jak na razie, technologia przeznaczona jest wyłącznie dla kart graficznych Nvidii, podobnie jak ich autorski Ray-Tracing. W dużym skrócie wykorzystuje ona algorytmy sztucznej inteligencji do bardziej dynamicznego renderowania obrazu widzianego przez gracza. Efekt końcowy jest taki, że wolną pamięć można przeznaczyć na dodatkowe efekty graficzne lub po prostu zwiększyć optymalizację samej gry.

Pamiętajcie, jak dotąd to tylko niepotwierdzone plotki z zagranicznego forum, zaś firma z Japonii twardo milczy w temacie Nintendo Switch Pro. Do czerwca nie pozostało zbyt wiele czasu, zatem w przypadku prawdziwości tych doniesień, wkrótce otrzymamy ich potwierdzenie z samej góry.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?