Nowy patent Sony pozwala na to, by wszystko działało jak kontroler dla PlayStation 5

Inżynierowie PlayStation opracowują technologię, która pozwoli zamienić dowolny obiekt w kontroler dla PlayStation 5.

@ 03.03.2021, 19:55
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

Nowy patent Sony pozwala na to, by wszystko działało jak kontroler dla PlayStation 5

Ciekawe wiadomości dostarcza GamesIndustry.biz, które poinformowało, iż Sony pracuje nad technologią dotyczącą zamieniania czegokolwiek w kontroler do PlayStation 5.

Sony opracowało patent, który polega na tym, że kamera rejestruje obrazy z dowolnego obiektu, który użytkownik trzyma w dłoniach i śledzi kontakt z powierzchnią. Przedmiot nie może świecić, ponieważ prawdopodobnie zepsułoby to wspomniane śledzenie, a prócz tego nie ma innych wymagań. Może być to dosłownie cokolwiek - nawet banan. Sony twierdzi, że gry będą mogły się uczyć konkretnych przedmiotów i interakcji użytkownika z nimi, aby zastąpić DualSense. Co więcej, sami programiści mogą robić takie aktualizacje, które pozwolą na używanie innych przedmiotów w swoich grach.

Oczywiście patenty nie są produktami końcowymi. Nie wiadomo, czy Sony faktycznie zrobi coś z tą technologią i ją spopularyzuje. Gigant z Japonii widzi to jako rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy niekoniecznie chcą wydawać mnóstwo pieniędzy na dodatkowe kontrolery (przykładowo kierownice czy kolejne Dual Sensy), a wciąż będą mogli się dobrze i w miarę wygodnie bawić.

Oprócz tego dosyć odważnego rozwiązania, Sony złożyło również wniosek o patent na coś, co wygląda na nowy kontroler dla PlayStation VR. Opublikowana w listopadzie 2020 roku publikacja, zawiera szereg przycisków, a także małą diodę LED. Prawdopodobnie będzie ona sygnalizowała stan baterii. Co z tego wyjdzie, zobaczymy, ale poniżej możecie zobaczyć szkice projektanckie.

Sony ogłosiło ponadto w zeszłym miesiącu, że pracuje nad nowym PlayStation VR dla konsoli PlayStation 5. Nowa konsola sprzedaje się świetnie, więc robi się solidny grunt pod gogle wirtualnej rzeczywistości.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKeiko   @   21:05, 03.03.2021
Speedrunnerzy soulslike'ów się ucieszą.
0 kudosdabi132   @   21:34, 04.03.2021
Granie na bananie. Tego jeszcze nie było.