PlayStation Store zaprzestanie sprzedawanie filmów i seriali

Sony zdecydowało, że jeszcze w tym roku ze sklepu PlayStation znikną wszelkie seriale i filmy. Korporacja chce, aby na platformie dostępne były wyłącznie gry.

@ 03.03.2021, 09:05
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4, ps5

PlayStation Store zaprzestanie sprzedawanie filmów i seriali

Sony ujawniło, iż w przyszłości planuje zrezygnować z rozpowszechniania filmów oraz seriali w ramach usługi PlayStation Store.

W poście na blogu PlayStation, szefowa działu odpowiedzialnego za produkcje filmowe, Vanessa Lee, wyjaśniła, że idea takiego rozwiązania jest podyktowana „ogromnym wzrostem liczby fanów PlayStation, korzystających z usług strumieniowego przesyłania rozrywki opartej na subskrypcji na naszych konsolach”, takich jak Netflix, Disney + i Amazon Prime.

Użytkownicy, którzy wcześniej kupili treści filmowe i telewizyjne bezpośrednio w sklepie, nadal będą mogli uzyskać dostęp do swojej biblioteki na żądanie na PlayStation 4, PlayStation 5 i urządzeniach mobilnych. Nie obawiajcie się o to, iż zawartość, za którą zapłaciliście zniknie, po prostu Sony nie będzie już w to inwestować i poszerzać oferty.

PlayStation miało już własną usługę streamingu produkcji filmowych, znaną jako PlayStation Vue, ale została ona zamknięta w styczniu 2020. Firma zdecydowała się wówczas „ponownie skupić na ich podstawowej działalności związanej z grami”.

Czy uważacie, że PlayStation robi błąd wycofując się z tej branży? W ostatnich latach wielu gigantów na tym bardzo urosło, wspominając chociażby wyżej wymienione serwisy, a nowe wciąż powstają. Dlaczego więc PlayStation Vue się nie udało?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?