Take-Two wycofało ofertę zakupu Codemasters

Oznacza to, że obecnie jedynym zainteresowanym jest Electronic Arts.

@ 14.01.2021, 12:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Take-Two wycofało ofertę zakupu Codemasters

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Take-Two złożyło firmie Codemasters ofertę wykupu. Później do transakcji dołączyło się Electronic Arts, oferując Brytyjczykom więcej pieniędzy. Sytuacja zdawała się nad wyraz gorąca, ale Take-Two oficjalnie poinformowało, że zrezygnowało z przejęcia.

Take-Two ujawniło, że wycofało swoją ofertę kupienia Codemasters, albowiem wygasła umowa, którą zawarły obie spółki. Ewentualne przedłużenie oferty oraz dalsze rozmowy były możliwe tylko wtedy, gdyby spotkał się zarząd Codemasters i podjął taką decyzję. Do spotkania mogło dojść 21 grudnia albo 12 stycznia.

W obu przypadkach zgromadzenia nie zorganizowano, a w związku z tym Take-Two było zmuszone do wycofania swojej oferty. Gwoli przypomnienia Take-Two chciało zapłacić za Codemasters 994 miliony dolarów. Electronic Arts pojawiło się natomiast z propozycją przejęcia za 1,2 mld dolarów. Z oczywistych względów zwyciężą Elektronicy.

Transakcja ma być domknięta w pierwszym kwartale 2021 roku, choć na razie nie sposób powiedzieć kiedy dokładnie zostaną podpisane wszystkie dokumenty. O rozwoju sytuacji będziemy Was jednak informować na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosdabi132   @   13:46, 14.01.2021
O nie, tylko nie EA. Oni ich zniszczą.
1 kudosmrPack   @   17:03, 14.01.2021
Niezły łup dla EA, ale chyba nie ma wątpliwości jak się to skończy dla Codemasters Poirytowany