PlayStation 5 nie otrzyma przeglądarki internetowej

Sony uważa, że aplikacja tego typu nie jest koniecznością.

@ 12.11.2020, 11:58
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

PlayStation 5 nie otrzyma przeglądarki internetowej

PlayStation 5 już za tydzień dostępne będzie w polskich sklepach. Konsola oferuje sporo, ale, jak się właśnie dowiedzieliśmy, nie znajdziecie w niej przeglądarki internetowej. Sony wątpi w to, że jest ona konieczna.

Japończycy rozmawiali niedawno z ekipą AV Watch, a podczas wywiadu z Hideaki Nishino dowiedzieli się, że na razie nie ma planów co do tego, by PS5 otrzymało przeglądarkę.

"Mamy wątpliwości co do tego, czy przeglądarka jest koniecznością dla konsoli, jako aplikacja, musimy poczekać i się przekonać".

Mimo że wielu użytkowników może uznać, że to swoiste ograniczenie, Sony na pewno ma swoje własne dane i statystyki wykorzystania przeglądarki w PlayStation 4. Wynika z nich prawdopodobnie, że nie była to jakoś szczególnie popularna aplikacja.

Inna sprawa, że obsługa jakiejkolwiek przeglądarki na konsoli jest dość problematyczna. Raz, że wpisywanie tekstu jest utrudnione, a dwa, że sama obsługa stron mało precyzyjna. Sytuację będziemy bacznie obserwować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   14:38, 12.11.2020
Na PS4 wolałem korzystać z przeglądarki niż aplikacji YouTube. Czasem też do poczty można było na szybko się zalogować, więc dla mnie jej brak to minus.
0 kudosguy_fawkes   @   15:11, 12.11.2020
Na PS4 da się wpisywać tekst z aplikacji w telefonie, ale po co wtedy przeglądarka w konsoli? Poza tym nabywcy PS5 w większości mają zapewne jakiś smart TV, więc to tylko marnowanie i tak niewielkiej już ilości miejsca na dysku.
0 kudoskrzysztof_wu   @   21:18, 12.11.2020
Coś czuję, że nie potrafią ogarnąć zabezpieczeń przeglądarki i obawiają się szybkiego złamania konsoli przez nią właśnie. W PS3 i PS4 obecnie modyfikuje się oprogramowanie przez luki w zabezpieczeniach przeglądarki.
0 kudosdabi132   @   21:21, 13.11.2020
W czasach gdy praktycznie każdy posiada smartfon, przeglądarka internetowa na konsoli jest moim zdaniem zbędna. Ani razu w swoim Xboxie czy PS4 nie korzystałem z przeglądarki.