PlayStation 5 - Sony zapowiedziało "czytnik" ekranu jako jedną z funkcji konsoli

Funkcje dyktowania głosowego, dotykowe sterowanie sprzężeniem zwrotnym i wiele więcej na PlayStation 5.

@ 30.10.2020, 17:52
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

PlayStation 5 - Sony zapowiedziało

W poście na blogu Sony Interactive Entertainment potwierdziło, że oprócz istniejących ustawień dostępu na PlayStation 4, PlayStation 5 będzie również oferować funkcję dyktowania, umożliwiającą użytkownikom wypowiadanie tego, co chcą wpisać, do kontrolera i "pisania" bez użycia klawiatury ekranowej.

Pojawi się również nowa funkcja "czytnika" ekranu dla niewidomych i niedowidzących, która zapewni konsoli opcję odczytywania tekstu. Będzie też funkcja zamiany słów na tekst dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Dzięki obu rozwiązaniom możliwa stanie się komunikacja w przypadku graczy, dla których jest to utrudnione. Funkcje będą obsługiwać wiele języków, w tym angielski, japoński, niemiecki, włoski, francuski i hiszpański.

Konsola będzie także obsługiwać korekcję kolorów, a niektóre obsługiwane gry pozwolą użytkownikom na wcześniejsze dostosowanie ustawień. Jeśli chodzi o kontroler DualSense, będzie można zmniejszyć lub wyłączyć siłę nowego haptycznego sprzężenia zwrotnego i wyzwalaczy adaptacyjnych, a dodatkowo zapowiedziano ulepszenia dźwięku oraz lepszą orientację przestrzenną dźwięku.

Brzmi jak świetny zestaw funkcji i miejmy nadzieję, że nikt z zainteresowanych nie pozostanie bez konsoli, gdy PlayStation 5 pojawi się 19 listopada na naszym rynku. Platforma Sony jest już w naszej redakcji, możecie ją szczegółowo zobaczyć pod tym adresem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosSadzio   @   12:10, 31.10.2020
No akurat niewidomym konsola jest najbardziej niezbędna.. 😅
1 kudosthiefi   @   12:56, 01.11.2020
Cytat: Sadzio
No akurat niewidomym konsola jest najbardziej niezbędna.. 😅


No co Ty? Dział marketingu powie, że nawet zmarłemu jest konsola potrzebna i przytoczy Ci kilkanaście przykładów plus opłaci komentatorów, którzy każdego kto ma inne zdanie nazwyzywaja od biedaków, hektarów lub boomerów.