Wyciekł kod źródłowy pierwszego Xboksa

Możliwe będzie przygotowanie emulatorów konsoli.

@ 22.05.2020, 17:45
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox

Wyciekł kod źródłowy pierwszego Xboksa

Nieciekawe wieści z obozu Microsoftu. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, do sieci wyciekł kod źródłowy pierwszego Xboksa, a także kod Windowsa NT 3.5 - tak przynajmniej donosi redakcja Verge.

Jeśli chodzi o kod Xboksa, w plikach, które trafiły do internetu znajduje się w zasadzie wszystko, łącznie z rdzeniem systemu operacyjnego platformy, opartym na Windowsie 2000. Paczka zawiera też narzędzia deweloperskie, środowisko do tworzenia, emulatory oraz oficjalną dokumentację giganta z Redmond.

Redakcja magazynu potwierdziła przeciek, a zatem jest on prawdziwy. Co ciekawe, doszło do niego już jakiś czas temu, ale nikt nie informował o incydencie szerzej. Spółka liczyła najpewniej na to, że uda się zbadać sytuację w miarę bezgłośnie. Niestety tak się nie stało.

Jakie mogą być konsekwencje takiego wycieku? Przede wszystkim łatwiej będzie hakerom przygotować emulatory, na których będzie możliwe odpalanie tytułów z pierwszego Xboksa. Raczej nie będzie tutaj żadnego związku z nowszymi platformami, więc Xbox One, a tym bardziej Xbox z serii X są bezpieczne.

Sytuacja jest rozwojowa, a o kolejnych doniesieniach będziemy Was informować na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   14:25, 24.05.2020
Pierwszy Xbox był mało popularny i został szybko złamany, a że używane konsole nie są drogie, eksluzywnych gier było niewiele, raczej mało kogo taki emulator obejdzie.

Szkoda mi losu samej konsoli, bo przetarła szlak pod kątem integracji z Siecią (Xbox Live), a także nowoczesności, posiadając już wbudowany HDD. Swój egzemplarz kupiłem kilka lat temu i do tej pory przeszedłem na nim garść tytułów - nie powiem, grało się całkiem miło.