Twórcy Rocket League wykupieni przez Epic Games Store. Gra zniknie z oferty Steam

Podbierania ciąg dalszy.

@ 02.05.2019, 09:51
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Twórcy Rocket League wykupieni przez Epic Games Store. Gra zniknie z oferty Steam

Tencent, właściciel Epic Games Store, nie przestaje czynić kolejnych inwestycji. Właśnie poinformowano o wykupieniu studia Psyonix, odpowiedzialnego za popularne Rocket League.

Epic Games Store chce postawić na rozwój eSportu, z którym to Rocket League jest silnie kojarzone. Postanowiono więc wykupić całe studio odpowiedzialne za wspomnianą produkcję.

Rocket League to jedna z najpopularniejszych gier na Steam. W chwili pisania newsa, gra w nią około 20 tysięcy osób, co jest 15-tym najlepszym wynikiem na łamach platformy od Valve. W zależności od pory dnia wynik ten jednak bywa znacznie lepszy - przykładowo, dziś w nocy grę ogrywało jednocześnie prawie 60 tysięcy graczy.

Gra Rocket League ma być dostępna do kupna na Steam do czerwca bieżącego roku (lub nieco dłużej, nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone). Później tytuł zostanie usunięty z oferty sklepu i zakupimy go jedynie przez Epic Games Store. Oczywiście osoby, które będą miały przypisaną grę do swojego konta Steam, nie stracą do niej dostępu. Nowi gracze będą musieli szukać jednak tytułu w konkurencyjnym sklepie.


Sprawdź także:
Rocket League

Rocket League

Premiera: 07 lipca 2015
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

Rocket League autorstwa amerykańskiego studia Psyonix to nietypowe połączenie piłki nożnej oraz gry wyścigowej, będące sequelem wydanego w 2008 roku Supersonic Acrobatic ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?