Darmowe Axiom Verge od Epic Games Store nie działało, bo... brakowało w nim pliku ''Steam''

Dość zabawny problem został już naprawiony.

@ 08.02.2019, 13:38
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Na łamach platformy Epic Games Store regularnie udostępniane są darmowe gry. Wcześniej mogliśmy m.in. dorwać za free świetną Subnautica, przygodówkę What Remains of Edith Finch, a teraz jest to Axiom Verge - dostępne do 21 lutego.

Gracze, którzy pobrali Axiom Verge z Epic Games Store, zgłaszali jednak problemy z działaniem gry. Otóż w pewnym momencie tytuł zawieszał się i uniemożliwiał dalszą rozgrywkę. Znaleziono już rozwiązanie problemu.

Jak się okazuje, w grze zabrakło jednego z plików nazwanego "Steam.xnb". Odpowiadał on za dźwięk na planszy z rurami parowymi. Do jego usunięcia przyznał się Tom Happ, twórca Axiom Verge.

Okazuje się, że Happ usunął hurtowo z plików gry wszelakie elementy nawiązujące do platformy Steam - w końcu metroidvania jest dostępna za darmo na konkurencyjnym Epic Games Store, więc nie wypada by zawierała pliki konkurencyjnej platformy. Programista przypadkowo wywołał jednak wilka z lasu, nieumyślnie kasując plik dźwiękowy.

Jeśli ściągnęliście Axiom Verge z EGS i macie problem z rozgrywką, to kliknijcie na właściwości gry i zweryfikujcie jej pliki - platforma dociągnie brakujący element.


Sprawdź także:

Axiom Verge

Premiera: 14 maja 2015
PC, PS4, PSV, XBOX 360, XBOX ONE, WIIU

Axiom Verge to niezależna gra zręcznościowa 2D, wyprodukowana przez Toma Happa. Tytuł inspirowany jest taki produkcjami jak Rygar, Contra, Bionic Commando, Blaster Master...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudospetrucci109   @   13:42, 08.02.2019
Idąc dalej tym tokiem rozumowania na Epic Games nie będzie żadnych gier w klimacie steampunku, bo źle się mogą kojarzyć Szczęśliwy
0 kudosdabi132   @   13:52, 08.02.2019
Nieudolność twórcy, który postanowił usunąć wszystkie co związane z nazwą platformy Valve nie wiedząc nawet za co odpowiadają?
0 kudosTheCerbis   @   14:14, 08.02.2019
LOL.

Mnie ta produkcja i tak nie interesuję, więc nawet za darmo nie biorę. Jedynie trzy pierwsze przygarnąłem na tę chwilę.
0 kudosdabi132   @   14:46, 08.02.2019
Cytat: TheCerbis
Jedynie trzy pierwsze przygarnąłem na tę chwilę.

A zagrałeś już w którąś?
2 kudosTheCerbis   @   14:55, 08.02.2019
Not yet, czekają w kolejce pośród sporej sterty wegetujących gier. Choć pewnie najprędzej What Remains of Edith Finch przejdę, jest też najkrótsza, a chciałem w nią najbardziej spośród tych trzech zagrać.
Dodaj Odpowiedź