P.T. - gra z PS4 przeniesiona na PC. Przez Polaka

Bierzcie i pobierajcie to wszyscy. Póki nie zostało skasowane.

@ 06.11.2018, 14:00
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

P.T. to swego rodzaju demo, mające stanowić pokazówkę do niewydanej nigdy gry Sillent Hills od Hideo Kojimy. Produkcja debiutowała za darmo na PlayStation 4 w 2014 roku, ale ostatecznie Konami usunęło ją z PlayStation Store. Gracze sami podjęli jednak próby reanimacji P.T.

Pierwsza taka inicjatywa miała miejsce w wakacje, kiedy to pewien modder udostępnił w sieci wersję P.T. przeniesioną na PeCety. Konami jednak szybko ukręciło łeb projektowi, prosząc autora o skasowanie jego dzieła.

Tymczasem pojawiła się nowa wersja P.T. na blaszaki i to przygotowana przez Polaka, niejakiego Artura Łączkowskiego. Artur udostępnił swoje dzieło na portalu itch.io i możecie je stamtąd pobrać, oczywiście za darmo. Port nie jest idealny, ma m.in. problemy ze sterowaniem, nie wspiera padów, a także niezbyt dobrze działa w rozdzielczościach powyżej 1080p, ale lepszej opcji na sprawdzenie P.T. - jeśli nie zrobiliśmy tego na PS4 - zapewne już nie będziemy mieć. 

Sam autor obiecuje grzebać jeszcze nad kodem i go zaktualizować. Pytanie tylko kiedy sprawa dotrze do Konami i czy również ten projekt nie trafi do kosza. 


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?