Dragon's Dogma i Dragon's Dogma: Dark Arisen - serwery na Xboksie 360 zostaną zamknięte

Studio Capcom poinformowało, że 31 marca zamykają serwery Dragon's Dogma i Dragon's Dogma: Dark Arisen dedykowane Xboksowi 360.

@ 02.03.2018, 09:27
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
xbox 360

Studio Capcom w komunikacie prasowym ogłosiło, iż niestety, ale dla Dagon's Dogma i Dragon's Dogma: Dark Arisen zmuszeni są wyłączyć serwery na konsoli Xbox 360. Cała procedura nastąpi 31 marca o godzinie 10 naszego czasu! Nie podano przyczyny takiej decyzji, niemniej możemy się domyślić, że doszło do nierentowności utrzymywania takie infrastruktury.

W informacji zamieszczonej na stronie internetowej firmy podano jednocześnie - ku uciesze zapewne fanów Sony i "blaszaków - że z wersjami gry na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 oraz komputery osobiste nie dzieje się nic złego i pozostają one podłączone do serwerów jak dawniej.

Pierwotnie Dragon's Dogma zadebiutowała na właśnie X360 i PS3 w 2012 roku, zgarniając naprawdę dobre opinie (średnia ocen na Metacritic to odpowiednio dla platform 78 i 75 - w podobnym tonie swoją recenzję utrzymał Marcin), zaś rok później na półki sklepowe trafiła rozszerzona wersja o podtytule Dark Arisen - najpierw na konsole starej generacji, później zaś (w 2016) na PC-ty, a w 2017 na Xboksa One i PlayStation 4.


Sprawdź także:

Dragon's Dogma

Premiera: 27 marca 2012
PS3, XBOX 360

Dragon's Dogma to gra akcji, stworzona i wydana przez firmę Capcom. Produkcja rzuca gracza do ogromnego otwartego świata, w którym gracz samodzielnie decyduje o tym, w kt...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?