Wzmianka o Vanquish w nowej aktualizacji Bayonetty na PC

Kolejna gra Platinum Games trafi na blaszaki?

@ 24.04.2017, 19:47
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Studio Platinum Games polubiło się z komputerami, czego efektem było wydanie NieR: Automata czy niedawno portu Bayonetty na komputerach osobistych. Zdaje się, że niebawem posiadacze PC będą mogli ograć na swoich maszynach kolejny świetny tytuł od Japończyków.

W najnowszej aktualizacji Bayonetty na Steam, która ważyła ledwie 22kb, pojawił się pewien plik, który zdaje się rozwiewać wątpliwości co do premiery Vanquish na PC. Otóż mowa tu o ikonce gry.

Pozostaje poczekać na więcej szczegółów, a te najpewniej będą takie same, jak w przypadku portu Bayonetty - gra po prostu pojawi się w sprzedaży na platformie Steam. Bez żadnych zapowiedzi, bez zbędnego marketingu. Po prostu nagle będziemy mogli ją kupić i ograć na blaszakach. Kiedy? Nie wiadomo. Pewnie niedługo.

Vanquish debiutowało w 2010 roku na PlayStation 3 i Xboksie 360. Gra zbierała bardzo przyzwoite noty, co potwierdza jej średnia ocena na metacritic.com, wynosząca 84 punkty. Jest to trzecioosobowa strzelanka, której akcja toczy się przyszłości, a my odziani w supernowoczesny bojowy kombinezon stajemy na przeciwko agresywnych Rosjan, którzy walczą z USA o ostatnie zasoby minerałów, jakie są dostępne na wyniszczonej Ziemi.

Pozostaje więc poczekać, ale port jest już niemal pewny. Tym bardziej, że przedstawiciele Platinum Games sami niecałe 2 tygodnie temu wspominali o chęci przeportowania swoich gier na blaszaki.


Sprawdź także:

Vanquish

Premiera: 19 października 2010
PS3, XBOX 360, PC, PS4, XBOX ONE

Vanquish to futurystyczna strzelanka z elementami gry akcji ze studia Platinum Games, mającego na swoim koncie efektownego hack & slasha zatytułowanego Bayonetta.Fabuła V...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosremik1976   @   21:11, 24.04.2017
Strzelanka na klawiaturę? Szczęśliwy
0 kudosguy_fawkes   @   21:37, 24.04.2017
Jeśli tak się stanie - a to raczej pewne - PC dostanie shootera, jakiego na tej platformie jeszcze nie było. Mnie zadowoli wersja na PS3 - kiedyś w końcu muszę kupić.