Twórcy gier NieR, Bayonetta oraz Vanquish chętnie przenieśliby wszystkie swoje tytuły na PC

Niestety najczęściej o platformach docelowych decyduje wydawca.

@ 12.04.2017, 15:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Studio Platinum Games, odpowiedzialne m.in. za gry NieR: AutomataVanquish oraz Bayonetta bardzo chętnie przygotowywałoby wersje swoich projektów, przeznaczone dla komputerów osobistych. Niestety nie zawsze zależy to od dewelopera, najczęściej decyduje wydawca.

"Rynek PC jest ogromny i nie możemy go ignorować. Jesteśmy tego świadomi i zawsze o tym wiedzieliśmy", powiedział przedstawiciel studia ekipie portalu PCGamer.

"Zawsze pozytywnie byliśmy nastawieni do portowania naszych gier na PC, ale decyzje co do tego, na jakie platformy wydajemy tytuły oraz na jakich platformach mamy się skupić podejmowane są przede wszystkim przez wydawców, więc to nie jest coś, o czym sami decydujemy".

Platinum games jest jednak pozytywnie nastawione, jeśli chodzi o przyszłość. Wielu wydawców zaczyna sobie bowiem zdawać sprawę z siły, jaka drzemie w blaszakach. Jeśli chodzi o pracę potrzebną do przygotowania portów, twórcy raczej się o nią nie obawiają. Ich silnik jest bardzo elastyczny.

"Musieliśmy zmienić sporo w wewnętrznej strukturze (gry Bayonetta - dop.red.), kiedy przenosiliśmy ją na Wii U, ale doświadczenie to sprawiło, że przeskok na PC był łatwiejszy. Nasz silnik graficzny jest zbudowany z myślą o PC oraz wielu platformach, więc myślę, że łatwiej będzie nam unikać ewentualnych problemów w przyszłości".

"Jeśli zależałoby to od nas, przenieślibyśmy wszystkie nasze gry na PC, ale zależy to od wydawcy".

Z ostatnich gier, jakie Platinum Games przeniosło na PC warto wspomnieć o NieR: Automata (pracujemy aktualnie nad poradnikiem dla niej) oraz Bayonetta, o którego porcie pisaliśmy wczoraj.


Sprawdź także:

Bayonetta

Premiera: 29 października 2009
PS3, PS4, XBOX 360, PC, XBOX ONE, SWITCH

Bayonetta to przygodowa gra akcji z elementami platformowo-zręcznościowymi wyprodukowana przez studio PlatinumGames, znane z m.in. futurystycznej strzelanki Vanquish. W g...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?