Vanquish (PS3) - okladka

Vanquish (PS3)

Premiera:
19 października 2010
Premiera PL:
22 października 2010
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (13)Gram (1)Ukończone (10)Kupię (2)

Opis Vanquish (PS3)
szewczu @ 22:39 05.03.2010
Sławomir "szewczu" Szewczyk
Nałogowy gracz, grafik komputerowy.

Śr. długość gry: 3h 21min

+ czaswięcej

Vanquish to futurystyczna strzelanka z elementami gry akcji ze studia Platinum Games, mającego na swoim koncie efektownego hack & slasha zatytułowanego Bayonetta.

Fabuła Vanquish opowiada o wielkiej wojnie pomiędzy dwoma mocarstwami, ścierającymi się w związku z kurczącymi zapasami bardzo cennego surowca - energii słonecznej. Owe siły to Stany Zjednoczone Ameryki Północnej oraz Rosja. Ci pierwsi budują stację kosmiczną, dzięki której mają najlepszy, a zarazem najszybszy dostęp do energii słonecznej. Armii rosyjskiej udaje się jednak przejąć kontrolę nad tą stacją, w wyniku czego tworzą z pobranej energii bardzo potężną i śmiercionośną broń. Broń przeciw której nie ma żadnej obrony. Dowództwo USA, aby nie dopuścić do totalnej zagłady, wysyła więc na stację elitarny oddział żołnierzy, mający za zadanie powstrzymać szaleńców.

Wśród tej wyjątkowej ekipy znajduje się niejaki Sam (to w niego wcielamy się podczas gry), który został wyposażony przez swój rząd w ultranowoczesny, zapewniający nadludzką siłę i szybkość kombinezon. Egzoszkielet bez wątpienia przypomina rozwiązanie wprowadzone w grze Crysis i - podobnie jak on - dysponuje różnymi cechami specjalnymi.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Vanquish (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPietek=)   @   10:44, 07.03.2010
Konflikt na linii USA Rosja hmm skądś to znam Dumny .
Walka o energię słoneczną ? może być ciekawie Uśmiech .

Oby tylko ten kombinezon za bardzo nie przypominał tego z Crysisa.

"(...)prezentuje wysoki poziom poziom oprawy audiowizualnej." o jeden wyraz za dużo Dumny .
0 kudosvanmario11   @   00:44, 24.09.2010
Pograłem w demko i bardzo dobrze oceniam tę gierkę. Dużo dużo akcji, doskonałe efekty, ciekawe pomysły. Oby tylko całość nie była monotonna i powtarzalna. To może być hit.
0 kudosPietek=)   @   16:08, 06.12.2012
Początek rozgrywki jest już przepełniony mnóstwem akcji więc zrobiłem sobie przerwę. Niewinny
Bardzo szybka akcja, niezła oprawa audio-wizualna, mnóstwo przeciwników jak i cut-scenki, które rozkręcają historię; to wszystko napędza ten tytuł. Pierwsze wrażenie bardzo dobre więc oby tak dalej. Puszcza oko
0 kudoszvarownik   @   16:29, 06.12.2012
Grałem w to na X360 i uważam, że jest to jedna z bardziej niedocenionych gier ostatnich lat. Świetna strzelanka TPP!
0 kudosPietek=)   @   01:51, 07.12.2012
I po takiej rekomendacji aż chce się grać Puszcza oko
Przyznam że zagrałem kiedyś w wersję demo i gra mi się spodobała ale zapomniałem w późniejszym okresie Niewinny więc dobrze że znalazła się ta gra w ofercie PSPlus Puszcza oko

Edit: Jak zasiadłem tak grałem przez 2 godziny Zdziwiony Ilość akcji nie pozwala na odejście od telewizora ! Świetny arsenał broni, imponujący wygląd otoczenia, wymagający bossowie i to wszystko cały czas szybciej i mocniej Pokręcony
Kombinezon w jaki jest zaopatrzony nasz bohater jest o wiele lepszy niż ten z Crysis'a ( nasz bohater momentami jest nieprawdopodobnie szybki, zwinny i diabelnie silny). Wykańczanie bossów po przez wielokrotne uderzanie ( naciskanie danego przycisku ) czy omijanie nadlatujących rakiet to chleb powszedni w tym tytule. Naprawdę godny polecenia tytuł Uśmiech
0 kudosremik1976   @   14:01, 10.12.2012
Strasznie japoński ten konflikt amerykańsko-rosyjski, ale gra niesamowicie mi się podobała. Gdybym widział tą grę na półce sklepowej pewnie bym ją ominął, bo okładka jest beznadziejna i nie zachęca nawet do dotknięcia opakowania i byłby to jeden z największych błędów growych jakie bym popełnił. Dawno nie miałem do czynienia z grą tak naładowaną akcją i to od samego początku. Fajne lokacje, których co prawda nie ma kiedy podziwiać, bo albo widoki, albo kulka w łeb. Świetne cutscenki w starym, dobrym stylu, czyli nie takie jak się teraz robi na "odwal się". Świetne wykreowane postacie, roboty rewelacyjne w wyglądzie jak i w działaniu i kombinezon, który miażdży tego z Crysisa (moim zdaniem). Wady... te są niewielkie. Główna wada, to długość gry. Muzyka też nie najlepsza, taka typowa japońska współczesna sieczka do masakrowania bębenków. Początkowo przeszkadzał mi trochę styl poruszania się postaci, który przypomina ten znany z mangi, czyli tuptający bieg z ciągnącym się za nami olbrzymim pięciometrowym mieczem. Dlatego wspomniałem, że ten konflikt jest taki japoński. Podsumowując gra jest świetna.
0 kudosGilberto   @   10:50, 18.12.2012
Chyba muszę sprawdzić to coś Szczęśliwy Bo widzę że remik tylko w to łupie Szczęśliwy
0 kudosremik1976   @   11:05, 18.12.2012
@Gil przechodzę ją czwarty raz i do tej pory mi się nie nudzi.
0 kudosFox46   @   13:43, 18.12.2012
A mnie jakoś nie przekonał do siebie ten tytuł, takie to byle jakie to wygląda i jakoś nie ma czym zachęcić gracza do kupna i zagrania.
0 kudosgeass   @   17:23, 10.05.2017
Vanquish już jest dostępny w bibliotece Steam. Kosztuje 20 Euro. Premiera 25 maj 2017. Można więc uzupełnić encyklopedie o wersję PC ;)
Dodaj Odpowiedź